FILHARMONIA.OSTROŻNIE, WCIĄGA!!!

2013-11-05

W Filharmonii Podkarpackiej 15 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Programu Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!! Tym razem program Instytutu Muzyki i Tańca, polegający na przyciągnięciu do sal koncertowych młodych  i nowych słuchaczy, w szerszej odsłonie zasięgiem objął cały sezon koncertowy Filharmonii Podkarpackiej oraz wszystkie klasy maturalne IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Na specjalnie zorganizowaną próbę z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza, Filharmonia zaprosiła ponad 320 osób - uczestników tegorocznego Programu Filharmonia. Ostrożnie wciąga!!!. Maturzyści mięli okazję poznać tajniki pracy w Filharmonii oraz specyfikę przygotowań do koncertów symfonicznych.

Uczestnicy Programu będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na każdy z 20 koncertów organizowanych przez Filharmonię od listopada 2013 do czerwca 2014. W ramach Programu zostanie również rozpisany konkurs z nagrodami, w którym chętni maturzyści będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z Filharmonią Podkarpacką oraz przedstawić oczekiwania jakie według nich powinna spełniać filharmonia, aby stać się bardziej dostępną dla młodych melomanów. Dodatkowo chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii na rok 2014/2015, głosując w plebiscycie na utwory muzyki klasycznej. Trzy najwyżej ocenione znajdą się w kolejnym sezonie w programie  Filharmonii Podkarpackiej.

Instytut Muzyki i Tańca w celu wsparcia działalności kulturalnej filharmonii równolegle realizuje  program w Białymstoku i Lublinie.