Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Przedmiotem niezwykłej uwagi Filharmonii Podkarpackiej są jej młodzi słuchacze. Chcemy pełnić rolę przewodnika – przyjaciela dzieci i młodzieży, który potrafi wskazać na nieprzemijalne wartości w sztuce, nauczyć rozpoznawać piękno w muzyce, inspirować w samodzielnym rozwijaniu muzycznych zainteresowań. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach audycji muzycznych w roku szkolnym 2016/2017. Od wielu lat prowadzimy różne formy systematycznej edukacji muzycznej młodego pokolenia. Są nimi audycje szkolne jak również specjalne koncerty rodzinne.

FORMULARZ POTWIERDZENIA REZERWACJI

/gfx/filharmonia/userfiles/_public/formularz_potwierdzania_rezerwacji_grupowej.docx

KONCERTY SZKOLNE - tradycyjne czwartkowe ale nie tylko koncerty symfoniczne w siedzibie Filharmonii z udziałem orkiestry symfonicznej, a także zaproszonych solistów i dyrygentów. Każdy koncert jest prowadzony przez prelegenta przedstawiającego interesujący komentarz i w atrakcyjny sposób wprowadzającego młodych słuchaczy w tematykę koncertu. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest również udział zorganizowanych grup młodzieży w przedpołudniowych próbach zespołów Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. W I części sezonu artystycznego 2016/2017 zaplanowaliśmy 4 koncerty szkolne:

8 maja 2017, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 13:00

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

JUSTYNA KWARCIŃSKA - dyrygent

DOMINIKA GRZYBACZ - fortepian

W programie:

F. Mendelssohn - Uwertura do "Snu nocy letniej" op. 61

F. Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21

R. Schumann - Uwerura "Manfred" op. 115

14 czerwca 2017, ŚRODA, GODZ. 13:00

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MARCIN WERNER - dyrygent

MATEUSZ WOJTKIW - flet

Elżbieta Lewicka - słowo

W programie:

G.Verdi - Uwertura do opery "Moc przeznaczenia"

W.A.Mozart - Koncert fletowy G-dur KV 313 cz.I

L.van Beethoven - I Symfonia C-dur op.21 cz. II,III,IV

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII

30, 31 maja 2017r., s. duża

godz. 9:00 (grupy zorganizowane)

godz. 11:00 (grupy zorganizowane)

godz. 13:00 (grupy zorganizowane)

WIDOWISKO BALETOWE DLA DZIECI

(przygotowanie Laila Arifulina)

1, 2 czerwca 2017r., s. kameralna

godz. 9:00 (grupy zorganizowane)

godz. 11:00 (grupy zorganizowane)

godz. 13:00 (grupy zorganizowane)

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej

FORMULARZ POTWIERDZENIA REZERWACJI

AUDYCJE SZKOLNE - mają formę koncertów, których wykonawcami są zespoły utworzone przez profesjonalnych muzyków. Odbywają się w szkołach lub ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego, opatrzone są komentarzem dostosowanym do wieku słuchaczy. Proponowane przez nas treści wzbogacają wiedzę o muzyce, uwrażliwiają młodego słuchacza na jej wyjątkowe piękno oraz przybliżają wspaniałą wielowiekową tradycję sztuki europejskiej. Naszym młodym słuchaczom pragniemy przybliżyć ciekawy świat muzyki klasycznej, sakralnej, elementy folkloru oraz muzykę rozrywkową.

Program audycji muzycznych w sezonie 2016/2017*:

PAŹDZIERNIK - Dzień dobry, Pani Muzyko!

Co to jest muzyka? W jaki sposób na nas wpływa? Czy muzyka ma kolor? Wprowadzenie w tajemniczy świat muzyki.

LISTOPAD -  Za mundurem panny sznurem

Tradycyjnie w listopadzie zapraszamy na radosny, a zarazem uroczysty koncert związany ze Świętem Niepodległości. Zabrzmią pieśni patriotyczne i słynne marsze wojskowe. Spróbujemy wyjaśnić dlaczego śpiew ma zdolność łączenia ludzi i dlaczego muzyka towarzyszy nam w ważnych chwilach.

GRUDZIEŃ - W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę

Grudzień to czas, w którym przygotowujemy się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy sobie piękne polskie kolędy i pastorałki. Jednak ludzie na całym świecie w różny sposób celebrują ten niezwykły czas – przybliżymy Wam kolędy i pieśni bożonarodzeniowe innych narodów.

STYCZEŃ - Karnawałowa podróż dookoła świata

W karnawałowy nastrój wprowadzą nas rytmy i melodie z odległych zakątków świata. W muzycznej wyprawie towarzyszyć nam będą m.in. samba, cha-cha, tango. Będzie rytmicznie, tanecznie, czasem głośno, a na pewno wesoło!

LUTY - W krainie opery i operetki

Zapraszamy do zaczarowanego świata opery i operetki! Opowiemy o tym niezwykłym połączeniu sztuki muzycznej, baletowej, teatralnej i plastycznej. Wysłuchamy pięknych interpretacji i na własne uszy przekonamy się, co znaczy siła ludzkiego głosu.

MARZEC - Szczypta klasyki – skąd znamy tę muzykę?

Czy wiemy, jak często muzyka Bacha, Mozarta czy Vivaldiego pojawia się jako ilustracja telewizyjnych bajek, filmów, reklam czy nawet jako sygnał telefonu komórkowego? Postaramy się wspólnie odgadnąć tytuły najbardziej popularnych utworów wykorzystywanych w tym celu. Rozegramy więc teleturniej „Jaka to melodia” tym razem w wersji klasycznej.

KWIECIEŃ - Spotkanie z folklorem

Różnorodność, prostota i piękno, jakim wyróżnia się polska muzyka ludowa od wieków jest cenione i wykorzystywane przez naszych kompozytorów. Podczas tego spotkania poznamy rodzimy folklor związany ze starymi zwyczajami i ludową tradycją oraz dowiemy się, którzy spośród polskich kompozytorów inspirowali się muzyką ludową.

MAJ - Muzyczne zagadki dla Waszej gromadki

Lubicie zagadki? Muzyka też! Dlatego tym razem zaprasza Was do odgadnięcia, co takiego skryła w swoich dźwiękach. Może jakieś zjawisko albo zwierzę, a może jakąś historię? Odkryjemy możliwości ilustracyjne muzyki i zastanowimy się, o czym nam ona opowiada.

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu audycji

Podczas "audycji muzycznych" mają okazję zaprezentować również się utalentowani uczniowie szkół muzycznych.

Filharmonia Podkarpacka, sala kameralna, 20.11.2013

Gorąco zachęcamy do korzystania z naszych audycji, oczekujemy na Państwa propozycję, opinie i współpracę.

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje Biuro Koncertowe Filharmonii tel.: 17 862 85 07