Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

drukuj

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Przedmiotem niezwykłej uwagi Filharmonii Podkarpackiej są jej młodzi słuchacze. Chcemy pełnić rolę przewodnika – przyjaciela dzieci i młodzieży, który potrafi wskazać na nieprzemijalne wartości w sztuce, nauczyć rozpoznawać piękno w muzyce, inspirować w samodzielnym rozwijaniu muzycznych zainteresowań. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach audycji muzycznych w roku szkolnym 2017/2018. Od wielu lat prowadzimy różne formy systematycznej edukacji muzycznej młodego pokolenia. Są nimi audycje szkolne jak również specjalne koncerty rodzinne.

 

FORMULARZ POTWIERDZENIA REZERWACJI (po uprzedniej rezerwacji telefonicznej)

/gfx/filharmonia/userfiles/_public/formularz_potwierdzania_rezerwacji_grupowej.docx


KONCERTY SZKOLNE - tradycyjne czwartkowe ale nie tylko koncerty symfoniczne w siedzibie Filharmonii z udziałem orkiestry symfonicznej, a także zaproszonych solistów i dyrygentów. Każdy koncert jest prowadzony przez prelegenta przedstawiającego interesujący komentarz i w atrakcyjny sposób wprowadzającego młodych słuchaczy w tematykę koncertu. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest również udział zorganizowanych grup młodzieży w przedpołudniowych próbach zespołów Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. 

 

 

28 luty 2019r., CZWARTEK, godz. 13:00
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

ŁUKASZ WÓDECKI - dyrygent
WALDEMAR MALICKI  - fortepian

 

W programie:  G. Gershwin, A. Piazzolla

 

Koszt udziału: 15zł

 

 

AUDYCJE MUZYCZNE - mają formę koncertów, których wykonawcami są zespoły utworzone przez profesjonalnych muzyków. Odbywają się w szkołach lub ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego, opatrzone są komentarzem dostosowanym do wieku słuchaczy. Proponowane przez nas treści wzbogacają wiedzę o muzyce, uwrażliwiają młodego słuchacza na jej wyjątkowe piękno oraz przybliżają wspaniałą wielowiekową tradycję sztuki europejskiej. Naszym młodym słuchaczom pragniemy przybliżyć ciekawy świat muzyki klasycznej, sakralnej, elementy folkloru oraz muzykę rozrywkową.

 

 

Program audycji muzycznych w sezonie 2018/2019

 

Październik

Muzyczne ABC – skąd się bierze muzyka?

Muzyka na całym świecie przynosi radość i dostarcza wszelkiego rodzaju emocji. Wiemy też, że muzyka łagodzi obyczaje, wycisza, uwrażliwia na piękno, nastraja, ale też rozwija i pobudza. Ma bardzo dobry wpływ na każdego człowieka. Możemy ją znaleźć na całym świecie – w każdym miejscu i o każdej porze, bez paszportu, biletu i barier językowych.

 

Listopad

100 lat Polsko!

Uroczyste Jubileuszowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy śpiewając  wspólne najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i wojskowe.

 

Grudzień

Świąteczne muzykowanie

Boże Narodzenie jest czasem niezwykłym, nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale i na całym świecie. Ludzie pokonują czasem wiele tysięcy kilometrów tylko po to, aby w tym czasie spotkać się ze swoimi bliskimi. Podczas  grudniowej audycji dowiemy się w jaki sposób celebruje się te wyjątkowe święta w różnych częściach świata.

 

Styczeń

Skąd się wzięła muzyka country?

Czy kojarzy nam się tylko z farmerami i kapeluszami kowbojskimi? A może country to muzyka ludzi ciężko pracujących, ale też i styl życia w USA? Na te wszystkie pytania odpowiemy w styczniu jednocześnie przybliżając historię muzyki country oraz jej wpływ na współczesną muzykę rozrywkową.

 

Luty

Głos ludzki to też instrument

Czy wiecie, gdzie w naszym ciele powstaje głos? I jak to się dzieje, że za pomocą głosu można imitować wiele różnych instrumentów? Tego i innych ciekawostek dowiecie się na spotkaniu z Filharmonią Podkarpacką w miesiącu lutym.

 

Marzec

Lata 20’ste, lata 30’ste

 

Wiecznie żywe przeboje Polski przedwojennej przeniosą nas w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz. Usłyszymy niezapomniane piosenki, które były wykonywane przez kapele podwórkowe, ale też te, które królowały na salonach w czasie dwudziestolecia międzywojennego.

 

Kwiecień

„Cudze chwalicie swego nie znacie”

Różnorodność, prostota i piękno jakim wyróżnia się polska muzyka ludowa jest ściśle związana z życiem ludu, jego pracą, obowiązkami, zwyczajami. Wybierając się w tą niezwykłą podróż do naszych korzeni nie zapomnimy także o typowych dla każdego regionu tradycyjnych strojach ludowych.

 

Maj

Wakacje tuż tuż !!!

Na zakończenie tego jakże bogatego sezonu artystycznego zaprezentujemy największe i najpiękniejsze szlagiery piosenki wakacyjnej i harcerskiej. Razem z dziećmi zaplanujemy idealny muzyczny wypoczynek…

 

 

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej

tel. 17 862 85 07, biuro@filharmonia.rzeszow.pl

 

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu audycji

 

Podczas "audycji muzycznych" mają okazję zaprezentować również się utalentowani uczniowie szkół muzycznych.

Filharmonia Podkarpacka, sala kameralna, 20.11.2013

 

    Zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacji muzycznej.

Oczekujemy na Państwa propozycję, opinie i współpracę.

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje

Biuro Koncertowe Filharmonii tel.: 17 862 85 07

biuro@filharmonia.rzeszow.pl

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,