Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

drukuj

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Przedmiotem niezwykłej uwagi Filharmonii Podkarpackiej są jej młodzi słuchacze. Chcemy pełnić rolę przewodnika – przyjaciela dzieci i młodzieży, który potrafi wskazać na nieprzemijalne wartości w sztuce, nauczyć rozpoznawać piękno w muzyce, inspirować w samodzielnym rozwijaniu muzycznych zainteresowań. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach audycji muzycznych w roku szkolnym 2019/2020. Od wielu lat prowadzimy różne formy systematycznej edukacji muzycznej młodego pokolenia. Są nimi audycje szkolne jak również specjalne koncerty rodzinne.

 

FORMULARZ POTWIERDZENIA REZERWACJI (po uprzedniej rezerwacji telefonicznej)

/gfx/filharmonia/userfiles/_public/formularz_potwierdzania_rezerwacji_grupowej.docx


KONCERTY SZKOLNE - tradycyjne czwartkowe ale nie tylko koncerty symfoniczne w siedzibie Filharmonii z udziałem orkiestry symfonicznej, a także zaproszonych solistów i dyrygentów. Każdy koncert jest prowadzony przez prelegenta przedstawiającego interesujący komentarz i w atrakcyjny sposób wprowadzającego młodych słuchaczy w tematykę koncertu. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest również udział zorganizowanych grup młodzieży w przedpołudniowych próbach zespołów Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. 

 

 

 

AUDYCJE MUZYCZNE - mają formę koncertów, których wykonawcami są zespoły utworzone przez profesjonalnych muzyków. Odbywają się w szkołach lub ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego, opatrzone są komentarzem dostosowanym do wieku słuchaczy. Proponowane przez nas treści wzbogacają wiedzę o muzyce, uwrażliwiają młodego słuchacza na jej wyjątkowe piękno oraz przybliżają wspaniałą wielowiekową tradycję sztuki europejskiej. Naszym młodym słuchaczom pragniemy przybliżyć ciekawy świat muzyki klasycznej, sakralnej, elementy folkloru oraz muzykę rozrywkową.

 

 

Program audycji muzycznych w sezonie 2020/2021r.

 

 

Październik

"Witajcie w naszej bajce" 

Chodźmy na spacer z "kaczką dziwaczką", popłyńmy "na wyspy Bergamuty", sprawdźmy czy dzik rzeczywiście jest taki dziki i zły. Bawimy się przy muzyce z "Akademii Pana Kleksa". 

 

 

Listopad

 

Patriota - to brzmi dumnie

Czy jesteś patriotą? Czy to ważne, aby nim być i co trzeba zrobić żeby nim zostać? W miesiącu listopadzie przypomnijmy sobie najpiękniejsze pieśni patriotyczne, wojskowe i harcerskie, a także powiemy sobie czym jest prawdziwa miłość do ojczyzny.

 

 

Grudzień

 

"Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha"

W grudniowy, mroźny czas w wykonaniu naszych muzyków usłyszycie najpiękniejsze pastorałki i kolędy, nie tylko z Polski ale i ze świata. Dowiecie się także, jak ten czas radosnego oczekiwania wygląda w różnych miejscach na świecie.

 

Styczeń

 

Klasyka polskiej piosenki

W miesiącu styczniu przeniesiemy się do okresu Polski powojennej, kiedy to muzyka rozrywkowa przechodziła swoje odrodzenie. W tamtych czasach wyłonił się taki gatunek jak big beat, który zrewolucjonizował polską scenę rozrywkową. Przedstawimy wam najbardziej znane przeboje i największe sławy z tamtych lat.

 

 

Luty

 

Słowa ubrane w muzykę

Jak za pomocą muzyki wzmocnić przekaz utworu poetyckiego? Czy każdy wiersz nadaje się do poezji śpiewanej? Na dzisiejszej audycji wybierzemy się w podróż do tzw. "krainy łagodności" i poznamy tajemnice piosenki turystycznej, aktorskiej i autorskiej. Dowiemy się też jak wędrówka po górach, czy podróż autostopem może być początkiem pięknej muzyczno- słownej historii.

 

Marzec

 

Magia aranżacji 

 

Świat muzyki instrumentów jest niezwykle bogaty i różnorodny, co daje nam możliwość dostosowania utworów do konkretnych oczekiwań, upodobań. Czy można zmienić zupełnie charakter danego utworu? Czym jest aranżacja i na czym ona polega, dowiecie się w kolejnej audycji.

 

Kwiecień

 

Ludowe brzmienia Podkarpacia 

Poznajemy polską muzykę ludową. Co różni poszczególne regiony i ile mamy ich w Polsce? Jako lokalni patrioci poznamy bliżej muzyczne dziedzictwo województwa podkarpackiego.

 

 

Maj

 

Muzyka i emocje w filmie

Co sprawia, że oglądając film, śmiejemy się, wzruszamy, czujemy gniew, litość czy smutek? Co wywołuje w nas emocje? Wyraz twarzy bohatera? Jego słowa, gesty? Otoczenie, w którym się znajduje? Kolorystyka sceny? Owszem, to wszystko oddziałuje na naszą wrażliwość i każdy element obecny w kadrze działa w sobie właściwy sposób. Największy jednak wpływ na odbiór danej sceny ma muzyka. Muzyka to główny nośnik emocji w filmie. Kto nie wierzy, niech sprawdzi!

 

Czerwiec

Musicalowo-bajkowo

Dlaczego piosenki dla dzieci są tak wyjątkowe? Czy dawne bajki – grajki różnią się czymś od współczesnych? Jak powstawały i powstają piosenki dla dzieci? Tego i wiele innych ciekawostek dowiecie się w październiku.

 

 

 

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej

tel. 17 862 85 07, biuro@filharmonia.rzeszow.pl

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu audycji

 

Podczas "audycji muzycznych" mają okazję zaprezentować również się utalentowani uczniowie szkół muzycznych.

Filharmonia Podkarpacka, sala kameralna, 20.11.2013

 

    Zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacji muzycznej.

Oczekujemy na Państwa propozycję, opinie i współpracę.

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje

Biuro Koncertowe Filharmonii tel.: 17 862 85 07

biuro@filharmonia.rzeszow.pl

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,