Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

drukuj

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Przedmiotem niezwykłej uwagi Filharmonii Podkarpackiej są jej młodzi słuchacze. Chcemy pełnić rolę przewodnika – przyjaciela dzieci i młodzieży, który potrafi wskazać na nieprzemijalne wartości w sztuce, nauczyć rozpoznawać piękno w muzyce, inspirować w samodzielnym rozwijaniu muzycznych zainteresowań. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach audycji muzycznych w roku szkolnym 2017/2018. Od wielu lat prowadzimy różne formy systematycznej edukacji muzycznej młodego pokolenia. Są nimi audycje szkolne jak również specjalne koncerty rodzinne.

 

FORMULARZ POTWIERDZENIA REZERWACJI

/gfx/filharmonia/userfiles/_public/formularz_potwierdzania_rezerwacji_grupowej.docx


KONCERTY SZKOLNE - tradycyjne czwartkowe ale nie tylko koncerty symfoniczne w siedzibie Filharmonii z udziałem orkiestry symfonicznej, a także zaproszonych solistów i dyrygentów. Każdy koncert jest prowadzony przez prelegenta przedstawiającego interesujący komentarz i w atrakcyjny sposób wprowadzającego młodych słuchaczy w tematykę koncertu. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest również udział zorganizowanych grup młodzieży w przedpołudniowych próbach zespołów Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. 

 

7 czerwca 2018, CZWARTEK, GODZ. 13:00

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MIRAN KHUKHUNASHVILI - dyrygent

W programie: P. Czajkowski - IV Symfonia f-moll op. 36

 

DZIEŃ DZIECKA W FILHARMONII

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA w wykonaniu Akademii Aktorskiej "Artysta".

28 maja 2018, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 17:00 (indywidualne)

29 maja 2018, WTOREK, GODZ. 8:30, 10:00, 12:00 (grupy zorganizowane)

 

AUDYCJE MUZYCZNE - mają formę koncertów, których wykonawcami są zespoły utworzone przez profesjonalnych muzyków. Odbywają się w szkołach lub ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego, opatrzone są komentarzem dostosowanym do wieku słuchaczy. Proponowane przez nas treści wzbogacają wiedzę o muzyce, uwrażliwiają młodego słuchacza na jej wyjątkowe piękno oraz przybliżają wspaniałą wielowiekową tradycję sztuki europejskiej. Naszym młodym słuchaczom pragniemy przybliżyć ciekawy świat muzyki klasycznej, sakralnej, elementy folkloru oraz muzykę rozrywkową.

 

 

Program audycji muzycznych w sezonie 2017/2018

 

Październik
Muzyczna układanka
Każdy utwór muzyczny niezależnie,  czy będzie to wielka opera, symfonia czy piosenka,  składa się z  elementów, wśród których podstawowymi są: rytm, melodia, tempo, dynamika. Czy może istnieć muzyka bez rytmu, albo bez melodii? Jakie jest znaczenie poszczególnych elementów? Na te i inne pytania spróbujemy wspólnie z zaproszonymi muzykami znaleźć odpowiedź.

 

Listopad

Marszowy krok

Marszowym krokiem, przy akompaniamencie instrumentów dętych, wkroczymy do szkół i przedszkoli w Jubileuszowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zabrzmią, nie tylko marsze towarzyszące ważnym uroczystościom, ale również te, tworzone przez znanych kompozytorów.

 

Grudzień

Staropolskie kolędowanie

Jaka Wigilia – taki cały następny rok. Boże Narodzenie jest w Polsce czasem niezwykłym. Wiąże się nim wiele zwyczajów i obrzędów zaczerpniętych z podań ludowych. Podczas grudniowej audycji odkryjemy na nowo zapomniane tradycje świąteczne. Spotkanie wypełnią dźwięki polskich kolęd i pastorałek.

 

Styczeń

Karnawałowe obroty

Choć za oknem mróz i zima pięknie zdobią krajobrazy, wraz z naszymi słuchaczami, niczym bociany, poszukiwać będziemy cieplejszych miejsc. Nasza styczniowa wędrówka powiedzie nas do gorących krajów Ameryki łacińskiej. W rytmie m.in. samby, tanga, salsy zwiedzać będziemy Brazylię, Argentynę oraz Kubę. Czas rozpocząć naszą noworoczną przygodę z muzyką i tańcem… Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Luty

Polskie tańce narodowe

W roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nie sposób nie wspomnieć o polskich tańcach narodowych. Ich cechach, charakterze.

 

Marzec

Skrzypce i ich kuzyni

Zapoznamy dzieci z grupą instrumentów smyczkowych; historią rodziny skrzypiec i ich dalekich krewnych. Przedstawimy różnice nie tylko w ich wyglądzie , ale także w brzmieniu.

 

Kwiecień

Wiosenne muzykowanie

Zabierzemy dzieci na muzyczny spacer w poszukiwaniu wiosny, odgłosy przyrody i zwierząt zilustrujemy muzyką. Wykorzystamy partyturę obrazkową do wykonania wspólnego utworu.

 

Maj

Rozśpiewany finał
Finał to część końcowa wielkiego, często wieloczęściowego dzieła. Nasze comiesięczne spotkania  też uznać możemy za dzieło wieloczęściowe, zasługujące na godny finał.  W ostatnią muzyczną podróż wyruszymy z walizką pełną ciekawych wykonań słynnych i znanych tematów. W wakacyjny czas wkroczymy z uśmiechem!

 

 

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej

tel. 17 862 85 07, biuro@filharmonia.rzeszow.pl

 

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu audycji

 

Podczas "audycji muzycznych" mają okazję zaprezentować również się utalentowani uczniowie szkół muzycznych.

Filharmonia Podkarpacka, sala kameralna, 20.11.2013

 

    Zachęcamy do korzystania z naszej oferty edukacji muzycznej.

Oczekujemy na Państwa propozycję, opinie i współpracę.

Informacji udziela i zgłoszenia grup przyjmuje

Biuro Koncertowe Filharmonii tel.: 17 862 85 07

biuro@filharmonia.rzeszow.pl

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,