Imprezy innych organizatorów

drukuj

PERCIVAL WILD HUNT LIVE 25.09.2017 godz. 19:00

 

DATA: 25.09.2017 r.

GODZINA: 19:00

MIEJSCE:FILHARMONIA PODKARPACKA

CENA: bilety dostępne przez pierwszy miesiąc w przedsprzedaży w cenie 69 zł, w drugim miesiącu aż do dnia koncertu cena wynosi 79 zł. Bilety w dniu koncertu: 120 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?): http://www.percival.pl/sklep/

ORGANIZATOR (+telefon): FOLIBA MANAGEMENT, 609-573-064

CZAS TRWANIA: około 80 minut

WILD HUNT LIVE - niepowtarzalne widowisko zespołu Percival!

Zespół Percival Schuttenbach doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury, współtwórca ścieżki dźwiękowej do znanej na całym świecie i kultowej gry "The Witcher: Wild Hunt", zaprezentuje utwory ze składanki „Wild Hunt" podczas koncertu we Wrocławiu.

Widowisko zostanie uświetnione oprawą artystyczną Teatr AVATAR oraz wspaniałą scenografią i iluminacją, wzbogacone będzie wizualizacjami nawiązującymi do gry. Członkowie zespołu w trakcie występu będą ubrani w stroje będące rekonstrukcją odzieży z okresu wczesnego średniowiecza, a repertuar zostanie wykonany na dawnych instrumentach, których brzmienie znane jest doskonale fanom gry.

Koncert wzbogacony o oprawę graficzną to niezwykła gratka dla graczy i fanów sagi Sapkowskiego oraz wszystkich koneserów muzyki folkowej, inspirowanej historią, kulturą i dawnymi wierzeniami Słowian! Pozwoli słuchaczom przenieść się w pogranicze świata fantasy, średniowiecza, wypraw Wikingów i walecznych wojów.

 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory wykorzystane w ścieżce dźwiękowej, w ich oryginalnej wersji, które zespół współtworzył specjalnie dla celów gry.

Oficjalny klip utworu promującego koncerty WILD HUNT

https://www.youtube.com/watch?v=yO9ORpWV2LM

PERCIVAL SCHUTTENBACH / PERCIVAL

https://www.percival.pl/

https://web.facebook.com/PercivalSchuttenbach

https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach

TEATR AVATAR

http://www.teatravatar.pl/

https://web.facebook.com/teatravatar

https://www.youtube.com/user/TeatrAvatar

Don Vasyl i Roma 3.10.2017 godz. 19.00

 

 

DATA: 3.10.2017

GODZINA:  19.00

MIEJSCE: Filharmonia Rzeszowska

CENA:  100 zł  i 90 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?): ebilet.pl. kupbliecik.pl salony Empik

ORGANIZATOR (+telefon): 85  748 96 00 Polska Press

CZAS TRWANIA: 90 minut

 

Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. "Roma", ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej "Paryskiej Olimpii". Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.

Przygoda z Ogrodnikiem, 07.10.2017r., godz. 16:00

“Przygoda z Ogrodnikiem”

RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka ul. Chopina 30
07.10.2017 r. (sobota)     Godz: 16:00

Cena 110 , 90 zł


Rezerwacja biletów:   tel. 604-424-320   ;   531-531-002                    e-mail:     

 

Punkty sprzedaży biletów:  

·         Zamówienia indywidualne: tel. 790-703-785

·         Filharmonia- Kasa tel. 17/8520272;

·         Podziemna Trasa Turystyczna- Rynek 26 tel. 17/8754774;


Sprzedaż biletów on-line:      www.agencjamuza.pl     ;    www.kupbilecik.pl

 

Przygoda z ogrodnikiemto czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: Premiera, Ostra Jazda, Old Love, Randka w Ciemno na dwie pary, Długi ŁYKend czy Między łózkami.

 

Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada.

 

Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość? Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Anna Korcz/Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus, orazMichał Sitarski to wszystko powinno Was przyciągnąć bardziej niż wykłady jakiegokolwiek guru od motywacji…

 

- Panie i Panowie. Proszę zapiąć pasy i otworzyć umysły, ponieważ doznacie

na sobie siły „Metody Dzikich”. Seminarium zmieniające życie. Stworzone po to,

żeby osadzić Was na ścieżce emocjonalnego i profesjonalnego sukcesu. A teraz...

oto dwoje specjalistów od samorealizacji, którzy będą przewodnikiem po

meandrach Waszych osobowości, aż do osiągnięcia celu. Dyrygenci Waszego

przebudzenia i nowego początku. Mężczyzna i kobieta, którzy przez siedem

burzliwych lat ulepszali życie na całym globie. Powitajmy ich proszę... autorzy

poradnika „Sukces, to ciągła praca nad sobą” i najlepiej sprzedającej się ostatnio

książki „Dzikość w środku”... oto przed Wami Hal i Cindy Dziki!

 

Scenariusz:Norm Foster (Kanada)

Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński

Kostiumy:Aneta Suskiewicz

Scenografia:Witold Stefaniak

 

Obsada:

Anna MUCHA,

Anna KORCZ/Edyta HERBUŚ,

Katarzyna ANKUDOWICZ,

Artur KRAJEWSKI,

Bogdan KALUS,

Michał SITARSKI.

VIVA AMERICA 08.10.2017 godz. 18.00

 

VIVA AMERICA !!

Grupa Operowa SONORI Ensemble

 

DATA: 08.10.2017

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

CENA: 80, 90, 100 zł

SPRZEDAŻ: Filharmonia Podkarpacka, Trasa Podziemna, www.kupbilecik.pl

 

Na godzinę 18.00 -

 

ORGANIZATOR: TOP MEDIA Kielce Bartłomiej Chrobot, ul. Maksymiliana Strasza 17/1, 25-108 Kielce, NIP: 9591258567, Regon: 292891886, tel: 784064001, adres e-mail:

CZAS TRWANIA: około 2 godziny

Wystąpi zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Národní Divadlow Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa Operowa Sonori Ensemble, działająca dotychczas jako Grupa Operowa Sonotrio, istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku około 100 koncertów w kraju i zagranicą.

       Czeka nas niepowtarzalny wieczór pełen największych amerykańskich przebojów musicalowych i filmowych. Projekt prezentujący piosenki, duety i sceny, które na stałe weszły do kanonu teatru muzycznego. Artyści Sonori zapewnią emocjonującą podróż prezentując w bogatej harmonii głosów muzykę takich mistrzów gatunku jak Gershwin, Bernstein, Webber i wielu innych. Nie zabraknie także najpiękniejszych standardów szklanego ekranu. „Porgy and Bess”, „West Side Story”, „My Fair Lady”, „Hello Dolly”, “Evita”, “Upiór w Operze” i wiele innych ponadczasowych tytułów zebranych w wyjątkowy, emocjonujący wieczór muzyczny!!!

                                                                                                                                            ZAPRASZAMY!

PAWEŁ DOMAGAŁA 10.10.2017, godz. 19:00

Paweł Domagała

 

DATA:  10.10.2017

GODZINA:  19:00

MIEJSCE:  Filharmonia Podkarpacka

CENA:  59 zł, 79 zł, 99 zł

SPRZEDAŻ:  www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl  oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn

ORGANIZATOR:  Good Taste Production

 

Po ogromnym sukcesie wiosennej trasy koncertowej, na którą bilety wyprzedały się  na długo przed pierwszym koncertem, Paweł Domagała przygotował dla fanów jesienną, znacznie dłuższą serię koncertów.

Lista miast, obejmująca ponad 20 pozycji, zawiera zarówno największe ośrodki, gdzie wielu fanom nie udało się dostać na wiosenny koncert, jak również mniejsze miasta, skąd spływały zaproszenia od licznych odbiorców, którzy chcieliby usłyszeć album na żywo.

Debiutancki album Pawła Domagały “Opowiem Ci o mnie”, który ukazał się w październiku 2016, spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i zyskał już stasus Złotej Płyty.

Jesienna trasa będzie zatem okazją do celebrowania rocznicy debiutu wokalisty, który na to wydarzenie postanowił przygotować specjalne - winylowe wydanie albumu.

Przerwa na KABARET, 14.10.2017r., godz. 16:00

Przerwa na KABARET

DATA: 14.10.2017 r.

GODZINA: 16:00

MIEJSCE: Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka

CENA: 85 zł, 95 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?): kasa Filharmonii Podkarpackiej, Trasa Podziemna,
edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, kabaretowebilety.pl

ORGANIZATOR (+telefon): edma.art Edward Małek, 506 553 937

CZAS TRWANIA: 120 min.

"Przerwa na KABARET" to autorski program trzech podmiotów kabaretowych: FORMACJI CHATELET, KABARETU K2 oraz Andrzeja GRABOWSKIEGO. Przez ponad dwie godziny szóstka znakomitych Artystów kabaretowych będzie dosłownie "stawać na głowie", aby rozśmieszyć rzeszowską publiczność do łez. A ponieważ 14 października to Dzień Nauczyciela, mottem przewodnim całego programu będzie szeroko pojęta EDUKACJA. Tego nie zobaczycie ani w telewizji ani w internecie a jedynie na żywo w Rzeszowie! Prowadzenie: Basia Tomkowiak i Adam Małczyk.

FORMACJA CHATELET - to niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy - ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Robią to już od niemal 17 lat. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy].Obecny skład to Adam Małczyk - sceniczny przywódca, Michał Pałubski - człowiek guma i sceniczny kameleon czyli popularny "Buba" oraz Barbara Tomkowiak. Popularne skecze: "Urząd Pracy", "Taksówkarz", "Pierwsza randka", Zakład matrymonialny". 

 

Kabaret K2 - tak pisze o sobie: "Zwiemy, a właściwie ksywujemy się Barciś i Mimi. Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były "o czymś". Jednak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Popularne skecze: "Bar Kretyn - Swojska Chata", "Rumpologia czyli wróżenie z pośladków", "Królewski koniuszy".

 

Andrzej GRABOWSKI - to jeden z najważniejszych polskich aktorów ostatniego półwiecza. Typowo słowiańska "uroda" brzuszek i łysinka, a także wiek - sprawiły, iż twórcy sitcomu "Świat według Kiepskich" powierzyli mu w 1999 roku rolę Ferdka Kiepskiego. Ponadto wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach kreując zawsze mocne i wyraziste postaci bohaterów. Na scenie kabaretowej jest intelektualną eksplozją humoru. Jego monologi od lat do łez rozśmieszają zgromadzoną na widowni publiczność.

ANIA DĄBROWSKA 16.10.2017, godz. 19:00

Ania Dąbrowska

 

DATA:  16.10.2017

GODZINA:  19:00

MIEJSCE:  Filharmonia Podkarpacka

CENA:  69 zł, 89 zł

SPRZEDAŻ:  www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn

ORGANIZATOR:  Good Taste Production

 

Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrała dotychczas pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty. Łącznie sprzedała ponad 300 000 egzemplarzy.

Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy. W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu.

„Dla naiwnych marzycieli” to przełomowy album Artystki, na który fani czekali wyjątkowo długo, bo aż 4 lata. Płyta zapowiadana była jako podsumowanie pewnego okresu w życiu i początek zupełnie czegoś nowego, współpraca z nową ekipą i absolutnie nowy materiał. Czy artystka sprostała oczekiwaniom? Jest to pytanie, na które można udzielić tylko jednej odpowiedzi – twierdzącej.

Płyta „Dla naiwnych marzycieli” zadebiutowała na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży już w dniu premiery czyli 4 marca 2016. Od tego momentu Ania Dąbrowska nie schodzi z OLiSu i jak widać, nadal nie ma takiego zamiaru!

Nie tylko STRAUSS... GALA 17.10.2017 r. godz. 19:00

 

Nie tylko STRAUSS...GALA

DATA:  17.10.17 r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 75 zł, 95 zł, 115 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?): kasa Filharmonii, kasa Podziemnej Trasy Turystycznej, salony Empik, eventim.pl, kupbilecik.pl
ORGANIZATOR (+telefon): Agencja Artystyczna Pro Musica sp. z o.o., tel. 71 337 32 08
CZAS TRWANIA: 2 h 15 min

 

Straussowska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera oraz znakomici  soliści – Anita Maszczyk, Monika Piechaczek, Anna Jankowiak, Jarosław Zawartko, Tomasz Tracz - w nowym projekcie koncertowym – Nie tylko STRAUSS GALA.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do Wiednia, gdzie od blisko 150 lat niezmiennie na balach króluje walc, a melodie operetkowe nuci niemal każdy mieszkaniec tego miasta. Również i nasz wieczór koncertowy wypełni muzyka najsłynniejszych twórców przebojów operetkowych - Straussa, Lehara i Kalmana. Nie tylko STRAUSS GALA to niemal dwie godziny znakomitej zabawy publiczności z solistami, bo któż nie zakołysze się choćby do takich popularnych, jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy „Wielka sława to żart”. W programie obok operetek – Hrabina Marica, Wesoła wdówka, Bal w Savoyu, Giuditta, Księżniczka czardasza, Kraina uśmiechu, Baron cygański, Zemsta nietoperza - znajdą się również fragmenty musicali - My fair Lady, Skrzypek na dachu, West side story, a także Czardasz Montiego oraz straussowskie polki, czardasze i walce.

NARODOWY TEATR OPERY I BALETU Z ODESSY 18.10.2017 r. godz. 19.00

NARODOWY TEATR OPERY I BALETU Z ODESSY

DATA: 18.10.2017r

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: SALA FILHARMONII PODKARPACKIEJ ul. Fryderyka Szopena 30,

Rzeszów

CENA: 85,00

SPRZEDAŻ (GDZIE?): KASA FILHARMONII, SALONY EMPIK, ON LINE: www.kupbilecik.plwww.ebilet.plwww.biletyna.pl  Podziemna Trasa Turystyczna.

ORGANIZATOR (+telefon): www.agencjabrussa.plB & B AUDIO Brussa Jarosław, tel:  +48 601 79 14 74, 061 424 28 24

CZAS TRWANIA: 2h 50 min ( z przerwą )

Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie.

Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "Wielkiej Gali operetkowo- musicalowej", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz kolejny, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny.

W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

 

Program Odessa

1. G. Rossini - Uwertura do opery "Sroka złodziejka" 

2. P. Ábrahám - "La Bella Tangolita" z operetki "Bal w Savoyu"

3. D.Szostakowicz - Walc nr 2 

4. L. Dalla - "Caruso"

5. L. Bernstein - "West Side Story"

6. J. Rodrigo - "En Aranjuez con Tu Amor"

7. F. Lehár - Aria "Wieczorem jest Maxim" z operetki "Wesoła wdówka" 

8. J. Strauss-syn - Kuplety Adel i tercet z operetki "Zemsta nietoperza"

9. A. L. Webber - Duet z musicalu "Upiór w operze"

10. J. Revaux/P. Anka - "My way"

11. R. Cocciante - Piosenka "Belle" z musicalu "Dzwonnik z Notre Dame"

12. G. Rossini - Aria Figara z opery "Cyrulik sewilski"

13. G. Bizet - Aria Toreadora z opery "Carmen"

14. J. Offenbach - Kankan z operetki "Orfeusz w piekle"

15. F. Lehár  - Duet "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"

16.  G. Bizet - Duet z opery "Poławiacze pereł"

17.  N. Brodszky - "Be My Love"

18. J. Bock - Taniec z musicalu "Skrzypek na dachu" 

19. C. Bixio - "Parlami d'amore"

20.  I. Kálmán - "Artystki, artystki, artystki z variété" z operetki "Księżniczka czardasza"

21. S. Prokofiev - Taniec rycerzy z baletu "Romeo and Julia"

22. Ch. Gounod - Aria Mefistofelesa z opery "Faust"

23. R. Stolz - "Brunetki, blondynki"

24. D. Foster - "Prayer"

Hungarian State Folk Ballet 21.10.2017 r. godz. 19:00

 

 

Hungarian State Folk Ballet

DATA:21 października 2017

GODZINA: 19:00

MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80zl

SPRZEDAŻ (GDZIE?):kasa filharmonii www.kupbilecik.plwww.ebilet.plwww.eventim.plbiletyna.pl www.ticketpro.pl

ORGANIZATOR (+telefon):Agencja Artistic 22 723-03-70

CZAS TRWANIA:110minut przerwa 15 minut

Zespół został założony w 1951 roku w celu gromadzenia, przechowywania, prezentacji i kultywowania skarbów folkloru węgierskiego. HNFB prezentuje wszystkie powiązane z ludowością węgierskie gatunki: muzykę historyczną, autentyczny taniec i muzykę ludową, jak również opartą na tradycji muzykę świata.
HNFB występował w 50 krajach, na czterech kontynentach, bawiąc w sumie ponad 8 milionów ludzi. W swojej siedzibie w Budapeszcie HNFB występuje około 120 razy w roku, oprócz tych prezentacji jest stałym bywalcem licznych sal teatralnych zarówno w Europie, jaki i na całym świecie.
Na początku lat 70 tych XX wieku nastąpiło w kulturze światowej wtórne zainteresowanie korzeniami sztuki, wtedy to zespoły zaczęły włączać do swojego repertuaru autentyczne motywy ludowe: muzyczne i taneczne. HNFB prezentował kulturę ściśle ludową, ale dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach HNB tradycja tańca ludowego pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkami wyrazu, za pomocą których przekazywana jest ludowość. Folklor okazał się być twórczy i na tyle plastyczny, aby bawił wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania.
Zapraszamy na pierwsze po 25 latach koncerty w Polsce, gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wyśmienitą zabawę, feria barw, dźwięku i dynamicznego tańca przeniosą widzów w inny, lepszy świat.

Muzyka Pink Floyd w blasku księżyca 22.10.2017 godz.17:30

 

Muzyka Pink Floyd w blasku księżyca - koncert w Rzeszowie

22.10.2017 godz.17.30

Cena biletu 99 zł

FILHARMONIA PODKARPACKA im. A. MALAWSKIEGO

w Rzeszowie, ul. Chopina 30

Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na dwugodzinne muzyczne przedstawienie zaprasza grupa Spare Bricks, czołowy polski coverband tego zespołu. Usłyszymy m.in. "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", "Echoes" oraz prawie całą płytę "The Dark Side of the Moon". Czeka nas wspaniałe widowisko multimedialne, przygotowane na wzór niezapomnianych koncertów Pink Floyd. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła, lasery. Będą też oryginalne floydowskie wizualizacje i filmy. Grupie będzie towarzyszył chór dziecięcy.

Muzyka Pink Floyd w blasku księżyca - koncert w Rzeszowie .

     Już 25 marca o godz. 18:00 w Filharmonii w Rzeszowie  odbędzie się niepowtarzalne multimedialne widowisko. Na spektakl składa się występ zespołu Spare Bricks,  pokazy multimedialne oraz  laserowe  efekty specjalne. Ponadto na scenie zobaczymy i usłyszymy chór dziecięcy z Rzeszowa.

          Miłośników zespołu Pink Floyd czekają więc dwie godziny muzyki przez duże "M".  W świetnych wykonaniach  Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", dwudziestominutową suitę "Echoes". Oprawa multimedialna zawiera filmy, animacje i grafiki - doskonale dopasowane klimatem do konkretnych utworów.   Koncert w Rzeszowie  przygotowywany jest z dużym rozmachem. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła i lasery. Partię chóru szkolnego zaśpiewają dzieci  i młodzież z Rzeszowa. Nie zabraknie też oczywiście oryginalnych floydowskich wizualizacji i filmów, tak charakterystycznych dla koncertów tego zespołu. W części wizualizacji wykorzystane zostaną zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego. Wszystkich fanów muzyki Pink Floyd zapraszamy na koncert!

www.muzykapinkfloyd.pl

https://www.facebook.com/MuzykaPinkFloyd/

 

FILHARMONIA PODKARPACKA im. A. MALAWSKIEGO

w Rzeszowie, ul. Chopina 30

Bilety:  • Kasa Filharmonii KASA BILETOWA tel. (017) 852 02 72, Czynna we wtorki, środy i czwartki od 10:00 do 18:00 oraz piątki od 10:00 do 13:00 i od 16:00 do 20:00

• Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (Podziemna Trasa Turystyczna) ul. Rynek 26,

• Salony EMPIK

Bilety Online: www.kupbilecik.pl  www.biletyna.pl

www.ebilet.pl

Zamówienia zbiorowe i indywidualne

tel. 601791474

Kabaret Neo-Nówka „KAZIK SAM W DOMU” 28.10.2017 r. godz. 17.00 i 20.00

 

Kabaret Neo-Nówka w programie pt: „KAZIK SAM W DOMU”

DATA: 28.10.2017

GODZINA: 17.00 i 20.00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA

CENA: 60,00 – 100,00 ZŁ.

SPRZEDAŻ (GDZIE?): Kasa Filharmonii Podkarpackiej, Podziemna Trasa Turystyczna, www.biletynakabarety.pl

ORGANIZATOR (+telefon): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lux Jerzy Grazda ul. Północna 4, 71-787 Szczecin. Tel. 501312571

CZAS TRWANIA: 110 minut

 

[KRÓTKI OPIS]

"Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat

codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna
instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić. 
Elementem spinającym cały program jest zgrabnie poprowadzona fabuła archetypowej polskiej rodziny. W programie nie zabraknie autorskich
piosenek, które są stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki. Sami artyści nowy program streszczają jednym zdaniem: "Każdy jest Kazikiem
swego losu”. 
Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy. Neo-Nówka nie zwalnia tempa i
nie obniża lotów. Mistrzostwo w każdym calu.

Kuba Badach OLDSCHOOL 8.11.2017 r. godz.19.00

 

 

Kuba Badach OLDSCHOOL

8 listopada 2017, godz. 19:00 (środa)

Filharmonia Podkarpacka, ul. Fryderyka Chopina 30, Rzeszów

 

Bilety w cenach: 79 zł (strefa B), 99 zł (strefa A)

Bilety dostępne na: www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.ploraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert. 

 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.


Good Taste Production z największą przyjemnością zaprasza na pierwszą odsłonę trasy koncertowej Kuby Badacha, która promuje jego solowy album „Oldschool”. Jesienią artysta odwiedzi Kielce, Kraków, Lublin, Rzeszów, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Gdańsk, Warszawę, Chorzów, Poznań i Toruń, a to jeszcze nie wszystkie miasta w jakich zagości w tym roku!

 

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

 

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:

„Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych.

Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album „Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.”

 

Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzawe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

 

„Oldschool” zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.

 

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin

KORTEZ 13.11.2017, godz. 19:00

Kortez

 

DATA:  13.11.2017

GODZINA:  19:00

MIEJSCE:  Filharmonia Podkarpacka

CENA:  69 zł, 89 zł, 99 zł

SPRZEDAŻ:  www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert

ORGANIZATOR:  Good Taste Production

 

Jesienią tego roku Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. Będzie można spotkać się z nim w około trzydziestu miastach, do których przyjedzie razem z zespołem.

Zapowiedzią jesiennej trasy jest najnowszy utwór "To mój dom", któremu towarzyszy specjalny obraz zrealizowany przez ekipę Jazzboy.

Kortez - 27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza epka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta - “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

NARODOWY BALET UKRAINY ‘’ VIRSKI ’’, 14.11.2017r. godz. 19:00

 

 

DATA: 14 listopada 2017

Godzina 19:00

MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka

CENA: 120,130zl

SPRZEDAŻ (GDZIE?):kasa filharmonii www.kupbilecik.plwww.ebilet.plwww.eventim.plbiletyna.pl www.ticketpro.plAbilet.pl www.biletin.pl

ORGANIZATOR (+telefon):Agencja Artistic 22 723-03-70

CZAS TRWANIA:120minut przerwa 20 minut

 

NARODOWY BALET UKRAINY ‘’ VIRSKI ’’ swoje korzenie datuje na 1937 r, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy : Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję
i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone
i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Narodowy Balet Ukrainy ‘’ Virski” odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości,  humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Prasa światowa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach
i krótko:  ,, MISTRZOSTWO ’’, ‘’NIESAMOWITE  ‘’, ,, REWELACYJNE „. W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: ‘’Hopak’’, ‘’ My z Ukrainy’’, ‘’Sestry’’, ‘’Lalki’’
i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.

 

Od 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy ‘’ VIRSKI” został niezwykle charyzmatyczny artysta p. Myroslav Vantuch i pełni  tę funkcję z wielkimi sukcesami do dnia dzisiejszego. W 1991 roku powołał do życia  przy zespole szkołę baletową dla dzieci, czego efektem są ci wspaniali artyści uczący się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

 

Zachęcamy do obejrzenia !!

https://www.youtube.com/watch?v=kQlJ6hWhqdY

KIEDY KOTA NIE MA, 19.11.2017r., godz. 16:00

Kiedy kota nie ma

 

DATA::   19.11.2017 r.

GODZINA: godz. 16.00

MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów, ul. Szopena 30

CENA:   85,95,110 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?):
Bilety zbiorowe i zamówienia biletów: Edward Małek, tel.506 55 39 37, 501 28 58 63
mail:
, www.edmaart.plBilety indywidualne: kasa Filharmonii Podkarpackiej, Biuro edma.art, ul. Kościuszki 5/1, Trasa Podziemna – Rynek 26  oraz: www.edmaart.pl ,www.abilet.pl, www.biletyna.plwww.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR (+telefon): Impresariat edma.art Edward Małek, tel.506 55 39 37,

CZAS TRWANIA: 120 min.

"Kiedy kota nie ma..." - to myszy harcują.... Ale zawsze istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa,
a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem?  Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi na te pytania mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! A jedyna  przewidywalna rzecz  tego listopadowego wieczoru, to ponad 2,5 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez! „Rewelacyjna gra aktorska Kasi Skrzyneckiej i Jacka Lenartowicza – a Wojciech Wysocki nie ustępuje im ani o krok....” - fragment recenzji krytyka teatralnego.

To najlepsza komedia sezonu! 150 spektakli w całej Polsce !

OBSADA: Kasia Skrzynecka, Jacek Lenartowicz,
Cynthia Kaszyńska, Piotr Zelt, Ola Grzelak, Marta Wierzbicka

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO 23.11.2017 godz. 19:00

 

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

DATA:  23.11.2017

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA:  65 zł, 70 zł, 75, 80 zł.

SPRZEDAŻ (GDZIE?): Kasa Filharmonii,  KUPBILECIK.PL, www.sdm-myszkowski.com

ORGANIZATOR (+telefon): Agencja Artystyczna Wilga  501140440

CZAS TRWANIA: 2h

 

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki.  Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:

KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna

MACIEJ KNOP – gitary

ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

“SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”, 25.11.2017r., godz. 16:00

“SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”

RZESZÓW Filharmonia Podkarpacka ul. Chopina 30
25.11.2017 r. (sobota)     Godz: 16:00

Cena 110 , 90 zł


Rezerwacja biletów:   tel. 604-424-320   ;   531-531-002                    e-mail:     

 

Punkty sprzedaży biletów:  

·         Zamówienia indywidualne: tel. 790-703-785

·         Filharmonia- Kasa tel. 17/8520272;

·         Podziemna Trasa Turystyczna- Rynek 26 tel. 17/8754774;


Sprzedaż biletów on-line:      www.agencjamuza.pl     ;    www.kupbilecik.pl

 

Jest to najnowszy spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

 

Spektakl “SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” –

Nie każdy kierownik hotelu ma okazję gościć tajemniczego PREZESA, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy być albo nie być hotelu, którym kieruje.

Taka szansa trafia się Hubertowi, kierownikowi hotelu w Zakopanem, który od miesięcy przygotowuje się na tę jakże ważną wizytę.

Splot niefortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, że najwyższy rangą dostojnik trafia do pokoju, w którym nic nie wygląda tak, jak powinno.

Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę PREZESA przykuwa coś zupełnie innego…

Nie wszystko jednak jest stracone, ponieważ PREZES pożyteczne połączył z przyjemnym i zaprosił do hotelu kochankę, nie mając pojęcia o tym, że żony też czasem robią niespodzianki…

 

TWÓRCY

Autor: Emilian Kamiński

Reżyseria: Emilian Kamiński

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

 

OBSADA

Paulina Holtz

Joanna Opozda / Agata Załęcka

Anna Powierza

Arkadiusz Janiczek / Rafał Szałajko

Piotr Ligienza

Jacek Rozenek

Piotr Skarga / Emilian Kamiński

JEZIORO ŁABĘDZIE w wykonaniu Royal Russian Ballet 27.11.2017 r. godz. 19:00

 

JEZIORO ŁABĘDZIE

 w wykonaniu Royal Russian Ballet

 

DATA: 27.11.2017 r.

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 130 zł, 95 zł, 75 zł

SPRZEDAŻ (GDZIE?): Kasa Filharmonii, Kasa Podziemnej Trasy Turystycznej (Rynek 26) oraz eventim.pl i kupbilecik.pl

ORGANIZATOR (+telefon): A.A. Pro Musica 71 337 32 08

CZAS TRWANIA: ok. 2h 15 min. ( przerwa 15 min.)

 

Jezioro łabędzie


„Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata.

Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości.

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Royal Russian Ballet po raz kolejny z wielką przyjemnością wystąpi przed Państwem w ramach tegorocznej jesiennej trasy baletowej.

 

Royal Russian Ballet tozespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m. in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „Serge Lifar 2002”.

Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

 

Zamówienia grupowe tel. 71/ 337 32 08

GLENN MILLER ORCHESTRA 30.11.2017 r. godz. 19:00

 

 

GLENN MILLER ORCHESTRA

DATA: 30.11.2017

GODZINA: 19:00

MIEJSCE:Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka

CENA: 185, 165, 145

SPRZEDAŻ (GDZIE?): Bilety do nabycia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/glenn-miller-orchestra/

 

ORGANIZATOR (+telefon): www.makroconcert.pl22 69 69 900

CZAS TRWANIA:2x 55 min + 20 min przerwy

 

Najpopularniejsza BIG-BANDowa grupa na świecie! Zespół zasłynął m.in. ze wspólnych występów z takimi gwiazdami jak: Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Erik Delaney. Ich prestiżowe występy to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie sekcji instrumentów, zupełnie jak na początku ubiegłego wieku. Orkiestra Glenna Millera miała już zaszczyt zagrać dla milionów widzów na całym świecie. Składająca się z najlepszych na świecie instrumentalistów grupa przewodzona przez wielkiego Wila Saldena, zaprezentuje publiczności swoje niesamowite show.  W oryginalnym programie scena zamienia się w kolebkę muzyki z początku ubiegłego wieku. Usłyszymy najbardziej znane utwory z całego przekroju twórczości Glenna Millera, takie jak: In the Mood, Moonlight Serenade, Chattanooga Choo Choo, Pennsylvania 6-5000, At Last, A String of Pearls czy American Patrol

"DZIADEK DO ORZECHÓW" 04.12.2017 r. godz. 19.00

 

Narodowy Balet Królewski ze Lwowa

"DZIADEK DO ORZECHÓW" w wykonaniu artystów Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa

DATA: 04.12.2017 r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: SALA FILHARMONII PODKARPACKIEJ ul. Fryderyka Szopena 30,

Rzeszów

CENA: 85,00

SPRZEDAŻ (GDZIE?): KASA FILHARMONII, SALONY EMPIK, ON LINE: www.kupbilecik.plwww.ebilet.plwww.biletyna.pl  Podziemna Trasa Turystyczna.

ORGANIZATOR (+telefon): www.agencjabrussa.plB & B AUDIO Brussa Jarosław, tel:  +48 601 79 14 74, 061 424 28 24

CZAS TRWANIA: 2h 20 min ( z przerwą )

DZIADEK DO ORZECHÓW

 

Balet feeria w dwóch aktach z prologiem

 

na  motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy"

Libretto: Marius Petip w redakcji   Władimira Troshchenko

Wykorzystano  fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego  artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa  Anatolija Yemelyanova

Czas trwania spektaklu z przerwą: 2 godziny

 

Prolog

 

W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych  ulicach małego  niemieckiego miasteczka w pośpiechu  biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani  goście. Wśród przechodniów  i Drosselmeyer -  starszy radca sądu, wynalazca i mistrz  zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków  Maszy i Fritza.   Jednak szczęśliwe oczekiwanie  na  Boże Narodzenie  dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem:  w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy.

 

Akt I

 

W domu prezydenta goście Zilberhausa  z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie święta. Wreszcie pojawia się przed nimi   błyszcząca światłami choinka noworoczna.

W środku uroczystości pojawia tajemniczy gość w  kostiumie czarodzieja. Opowiada  on historię dzielnego księcia, który pokonał Króla Myszy. Obecni entuzjastycznie oglądają jego  lalki taneczne,  które  dokładnie są podobne do prawdziwych  ludzi - Arlekina, Arapa i Różową lalkę.

Dzieci rozpoznają w nieznajomym   Drosselmeyera. Masza z radością przyjmuje  podarunek ojca chrzestnego  -  zabawnego  i niezgrabnego dziadka do orzechów. To nie jest tylko lalką, jest on przeznaczony do rozłupywania orzechów. Zabawa  z dziadkiem do orzechów coraz bardziej fascynuje  Maszę, to już jej  wydaje się, że to w ogóle nie jest zabawka, ale żywy człowiek, chociaż brzydki, ale z delikatną i piękną duszą.

Brat Marii, Fritz, swawolnik  i kpiarz, niechcący  łamie dziadka do orzechów. Maria czule pociesza  swego  okaleczonego ulubieńca i delikatnie go kołysze.

Ostatni taniec - a goście wychodzą.

Noc. Malutka Masza nie może spać. Przezwyciężając strach,  dziewczynka przyszła do sali, aby odwiedzić  dziadka do orzechów. Nagle, w pokoju pojawia Drosselmeyer. To już nie jest tylko dobry ojciec chrzestny, a czarodziej. Po  machnięciu przez niego  ręką wszystko dookoła przeobraża się: ściany się rozsuwają , choinka  zaczyna rosnąć. Wraz z nią  ożywają i rosną zabawki.

Nagle spod podłogi  pojawiają się myszy  pod wodzą Króla Myszy. Dziadek do orzechów ustawia w szeregu  ołowianych żołnierzyków i śmiało prowadzi ich do walki. Jednak siły są nierówne. Dziadek do orzechów jest pozostawiony samemu sobie wobec króla myszy i całe  jego świty. Masza jest w rozpaczy: jej   ulubiony jest w niebezpieczeństwie. Dziewczynka rzuca swój pantofelek  na myszy, i one, przerażone uciekają we wszystkich kierunkach.

Dziadek do orzechów,  magicznie został przekształcony w  pięknego księcia przez Drosselmeyera, który dziękuje swej wybawicielce   i zabiera ją do magicznego królestwa.

 Lalki  podążają za nimi.

 

Akt II

 

Masza i dziadek do orzechów - Książę w magicznej łodzi płyną po choinkowym  królestwie. Wraz z nimi, czarodziej Drosselmeyer. Ale skradają się za nimi z tyłu myszy z Królem Myszy i nagle napadają na nich. Dziadek do orzechów - Książę znów odważnie podejmuje walkę i pokonuje wroga. Wszyscy  radośnie świętują zwycięstwo. Masza i dziadek do orzechów  - Książę są szczęśliwi -  oni dotarli do królestwa marzeń.

Ale to wszystko to tylko sen ...  minęła noc noworoczna, a wraz z nią przeminęły się cudowne sny. Masza, poczuła oddech bajecznych marzeń, obudziła się obok własnej choinki, w domu, z lalką - dziadkiem do orzechów na kolanach.

Zespół "Śląsk", 16.12.2017 godz.19:00

 

Zespół "Śląsk"

DATA:16 grudnia 2017

Godzina 19:00

MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka

CENA: 100,120zl

SPRZEDAŻ (GDZIE?):kasa filharmonii 

www.kupbilecik.pl www.ebilet.plwww.eventim.pl www.biletyna.pl www.ticketpro.pl 
www.Abilet.pl www.biletin.pl

ORGANIZATOR (+telefon):Agencja Artistic 22 723-03-70

 

Już 16 grudnia br. ten wybitny zespół ponownie odwiedzi nasze miasto, Europejski Koncert Galowy odbędzie się w Sali Filharmonii Rzeszowskiej. Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wydarzenia, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata. W Rzeszowie zespół wystąpi w blisko 100 osobowym składzie artystów baletu i chóru. Artyści zaprezentują program oparty w większej części na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych, oraz utwory z różnorodnego kulturowo repertuaru europejskiego.

    Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk”.
W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów:

,,Karolinka”, ,,Ondraszek”, ,, Hej te nasze góry” oraz tańców: ,, Taniec chustkowy”, ,, Krakowiak”,  
,, Tańce górali podhalańskich” i wielu innych utworów.

Bardzo rzadko Zespół ,,Śląsk” prezentuje swoje umiejętności na galowych koncertach na polskich scenach, zatem warto skorzystać z nadarzającej się możliwości -  Zapraszamy !

Gwarantujemy niezapomniane przeżycia !!! 

MARYLA RODOWICZ Finałowa Trasa Koncertowa 06.01.2018 r.

 

Agencja Muzyczna UNION przedstawia

 

MARYLA RODOWICZ DIVA TOUR Finałowa Trasa Koncertowa 2017/2018

 

Rzeszów, 6.01.2018 (sobota)
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, Adres: Chopina 30, Rzeszów
Start: 19.00
Wejście od: 18.00

Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1291751464271646/

MARYLA RODOWICZ DIVA TOUR Finałowa Trasa Koncertowa 2017/2018 to 24 wyjątkowe koncerty, wypełnione ponadczasowymi przebojami oraz utworami z najnowszej płyty artystki. „Diva Tour” to również spotkania z fanami i sympatykami oraz wspólne celebrowanie jubileuszowego czasu na scenie. „Diva Tour” to bez wątpienia wydarzenie bez precedensu, którego wyjątkowość podkreśli oryginalna scenografia teatralna, efekty multimedialne oraz udział niezwykłych gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Maryla Rodowiczto prawdziwa Diva polskiej sceny muzycznej, o niesłabnącej od dekad popularności i silnej pozycji na rynku koncertowym. Jej przeboje łączą pokolenia Polaków i niezmiennie zdobywają ich serca swoją ponadczasowością – kto bowiem nie zna takich utworów jak „Sing-Sing”, „Remedium” czy „Małgośki”. Występy Maryli Rodowicz od lat zachwycają publiczność swoją niepowtarzalną atmosferą, zjawiskową scenografią i bliskim kontaktem z artystką. Maryla Rodowicz to artystka prawdziwa: twórcza, spełniona, ciągle zaskakująca, która swoją twórczością zmienia rzeczywistość na lepszą.

 

Bilety w przedsprzedaży:Strefa I 160 zł | Strefa II 130 zł | Strefa III 95 zł

Bilet VIP (Strefa I oraz Strefa VIP) obejmuje drukowany program "Maryla Rodowicz DIVA TOUR Finałowa Trasa Koncertowa" zawierający unikatowe zdjęcia, wywiad z artystką i ciekawostki z produkcji trasy koncertowej. Program będzie wydawany w dniu koncertu na stoisku organizatora za okazaniem biletu.

Zamówienia grupowe, informacje:

Promocja, kontakt dla mediów, sponsorów i partnerów:promocja@divatour.pl 

Oficjalny profil Facebook trasy koncertowej Diva Tour Finałowa Trasa Koncertowa: https://www.facebook.com/MarylaRodowiczDivaTour/

Oficjalny profil Twitter trasy koncertowej Diva Tour Finałowa Trasa Koncertowa:

https://twitter.com/divatour_maryla/

Oficjalny profil Instagram trasy koncertowej Diva Tour Finałowa Trasa Koncertowa: https://www.instagram.com/marylarodowicz_divatour/

Więcej na www.divatour.pl

COHEN-NOHAVICA 13.01.2018 godz.18.00

 

COHEN-NOHAVICA

Reżyseria – Marian Opania

 

DATA: 13.01.2018

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

CENA: 90, 110, 130 VIP zł

SPRZEDAŻ: Filharmonia Podkarpacka, Trasa Podziemna, www.kupbilecik.pl

Na godzinę 18.00

 

ORGANIZATOR: TOP MEDIA Kielce Bartłomiej Chrobot, ul. Maksymiliana Strasza 17/1, 25-108 Kielce, NIP: 9591258567, Regon: 292891886, tel: 784064001, adres e-mail:

CZAS TRWANIA: około 2,5 godziny

Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy - w spektaklu Mariana Opani! W obsadzie wydarzenia zobaczymy zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów. Nie zabraknie doskonałych utworów, poruszających tekstów i sposobności odkrycia twórczości dwóch znakomitych bardów zupełnie na nowo.

 

„Cohen – Nohavica" to wyjątkowy spektakl, podczas którego można usłyszeć przeboje wybitnych artystów - Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy, które zostały przetłumaczone na język polski przez: Macieja Zembatego, Antoniego Murackiego, Andrzeja Grządkowskiego, Jaromira Wroniszewskiego, Marka Markiewicza, Renatę Putzlacher, Andrzeja Poniedzielskiego, Jerzego Handzlika, Leszka Bergera, Jerzego Marka oraz Mariana Opanię.

Wśród piosenek prezentowanych podczas wydarzenia są m.in.: „Sisters of Mercy", „Hallelujah", „Tower of Song", „The Future",  „Potulní kejklíŕi", „Když mě brali za vojáka", „Až to se mnu sekne" czy „Zítra ráno v pět".

 

Utwory bardów interpretują: Marian Opania, Iwona Loranc, Monika Węgiel, Piotr Machalica, Krzysztof Dracz i Arek Kłusowski. Na fortepianie gra Janusz Stokłosa, a do porywających dźwięków zatańczą: Janja Lesar oraz Krzysztof Hulboj.

Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem tego niezwykłego spektaklu jest Marian Opania, który na scenach występuje już od ponad pięćdziesięciu lat. Przez cały ten czas artysta poza rolami dramatycznymi, niezmiennie zachwyca interpretacją piosenek i udziałem w licznych projektach muzycznych.

 

- Od kilku lat noszę się z pomysłem przedstawienia, w którym chciałbym zderzyć dwóch gigantów piosenki, a mianowicie Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicę. Kiedy ich pierwszy raz usłyszałem, Cohena w roku 1981 podczas kręcenia „Człowieka z żelaza", a Nohavicę 9 lat temu w Komorowie, też podczas kręcenia tym razem dla teatru TV sztuki „Dobrze" Tomasza Mana, poczułem się powalony i ubezwłasnowolniony, niczym Cohen kiedy zobaczył kąpiącą się na dachu swoją Dalilę – mówi o spektaklu Marian Opania.

 

Pomysł i reżyseria: Marian Opania

Oprawa i kierownictwo muzyczne: Janusz Stokłosa

Ruch sceniczny: Janusz Józefowicz                                                                                                                                           

 

ZAPRASZAMY!

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,