Imprezy innych organizatorów

drukuj

Cztere pory roku Antonio Vivaldiego- Mario Hossena, Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia, 8.10.2014R. godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na koncert Czterech pór roku Antonio Vivaldiego, w wykonaniu wybitnego skrzypka Mario Hossena, wraz z Les Orpheistes Festival Orchestra  z Wiednia.

Mario Hossen  towybitny wirtuoz skrzypiec, solista i kameralista mieszkający w Wiedniu, który zadebiutował już w wieku 8 lat. Styl jaki reprezentuje, to mieszanka romantycznej ekpresji i  liryzmu z klasycznym racjonalizmem.  To ciekawe połączenie jest między innymi wynikiem pochodzenia artysty, urodzonego w Bułgarii, oraz jego wykształcenia muzycznego, które odebrał w Austrii. Warto dodać, iż ukończył Akademię Muzyczną w Wiedniu z dyplomem wyróżnienia i nagrodą Austriackiego Ministerstwa Kultury, za wybitne osiągnięcia artystyczne, a jego profesorem był Michael Frischenschlager,  w Polsce znany jako juror Konkursów im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Mario Hossen współpracował między innymi z tak wspaniałymi orkiestrami, jak Royal Philharmonic, English Chamber Orchestra iWiener KammerOrchester. Występował w najbardziej prestiżowych salach świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy  Konzerthaus w Wiedniu. Koncertował również w salach Włoch, Hiszpanii, Turcji, Albanii, Meksyku, Węgier, Rosji, Chin i Japonii. Artysta otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń muzycznych. Jest także dyrektorem artystycznym Les Orpheistes Festival Orchestra Vienna, dyrektorem International Music Academy Orpheus i profesorem  New Bulgarian University w Sofii.

Koncertuje na skrzypcach Giovanniego Battisty Guadagniniego, powstałych w 1749 roku i będących własnością The Oesterreichische Nationalbank. Współcześni kompozytorzy, tacy jak Rainer Bischof, Walter Baer, Georghi Arnaoudov, F. P. Descamps, Alessandro Solbiati i Tomás Marco, zadedykowali mu swoje utwory. 

Jego wspaniałe wykonanie 6 koncertów i 24 kaprysów Paganiniego, oraz wszystkich  sonat na skrzypce Beethovena, przyniosły mu uznanie tak publiczności, jak i krytyków.

 

W Filharmonii Podkarpackiej, Mario Hossen wykona Cztery pory roku A. Vivaldiego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzycznych wszech czasów, a artyście będzie towarzyszyć Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia.

Koncert odbędzie się 8 października, w Filharmonii Podkarpackiej, o godzinie 19.00.

Bilety dostępne są w kasach Filharmonii, salonach Empik oraz online:

 

http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=14703

Mario Hossen i Les Opheistes Festival Orchestra, Cztery pory roku

Program

Część I:

  1. Johann Pachelbel  - Kanon i Gigue D – dur
  2. Francesco Geminiani - Concerto grosso nr 12 d-moll - La Follia (według Arcangelo Corellego - Sonata La Follia nr 12 op. 5)
  3. Giuseppe Tartini – Sonata na skrzypce g – moll Z diabelskim trylem

Larghetto affettuoso

Allegro moderato

Andante

Allegro assai-Andante-Allegro assai

      4.     AntonioVivaldi – Koncert D – dur, RV 783

Allegro

Largo

Allegro

     5.      Nicolo Paganini-Le Streghe- Taniec Czarownic Op. 8

     6.      Johan Halvordsen /Georg Friedrich Händel- Passacaglia g – moll na skrzypce i altówkę

 

 

Część II:

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku op. 8

 

  1. Koncert  - E-dur  Wiosna RV 269

Allegro

Largo

Allegro

 

     2.      Koncert -  g-moll Lato RV 315

Allegro non molto

Adagio – Presto – Adagio

Presto

 

      3.     Koncert -  F-dur  Jesień RV 293

Allegro

Adagio molto

Allegro

 

      4.     Koncert -  f-moll  Zima RV 297

Allegro non molto

Largo

Allegro

 

 

 

“BEREK, CZYLI UPIÓR W MOHERZE”, 11 PAŹDZIERNIKA 2014, godz. 16:30 i 19:30

Miejsce:Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka – ul. Chopina 30

Data: 11.10.2014

Godz: 16:30 i 19:30

Sprzedaż biletów indywidualnych:  ● Filharmonia – KASA -  ul. Chopina 30 – tel. 17/ 852-02-72

                                                        ● Podziemna Trasa Turystyczna – Rynek 26 – tel. 17/ 875-47-74

Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl

Zamówienia zbiorowe u Organizatora: tel. 608-590-243  ;  tel. 604-42-43-20

Cena: 140zł ; 120zł ; 100zł

 

OPIS SPEKTAKLU:

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym z nich – typowy „moherowy beret”. W drugim – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oczywiście i córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką. On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania „Księcia z Bajki” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.

Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak się nienawidzą! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który z pewnością Państwa zaskoczy.

 

OBSADA:

Anna– Ewa Kasprzyk
Paweł – Paweł Małaszyński
Małgorzata – Ilona Chojnowska/Katarzyna Glinka/Marta Żmuda Trzebiatowska
Wojtek – Marcin Kwaśny/Maksymilian Rogacki(gościnnie)/Sebastian Cybulski(gościnnie) 

ZŁODZIEJ, 14.10.2014R., godz. 17:00 i 20:15

Rewelacyjny spektakl komediowy Erica Chappela

„ZŁODZIEJ”

Spektakl:  „ZŁODZIEJ”  - reż. Cezary Żak, muzyka: Krzysztof Komeda

ObsadaCezary Żak, Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał 

                 Królikowski, Leszek Lichota.

Termin:    14.10.2014 r. (wtorek) godz. 17.00 i 20.15

Miejsce:   Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów, ul. Szopena 30

Bilety: cena 120 i 100 zł w przedsprzedaży do 22.09.2014

 

               Sprawa jest bardzo mocno podejrzana. Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników; Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę Rafała Królikowskiegi i Leszka Lichotę, by ci uwierzyli ma na dodatek wielce nieprzewidywalne zakończenie. Tak z grubsza da się określić punkt wyjścia historii, którą opowiada Eric Chappell w sztuce Złodziej“.Autor ten zaliczany jest do grona najlepszych angielskich pisarzy komediowych. Powodzeniem cieszą się nie tylko jego sztuki teatralne. ale także scenariusze filmów i seriali. Sztuka Złodziej“tak przypadła do gustu Cezaremu Żakowi, że  nie mógł sobie i  przy okazji widzom odmówić wyreżyserowania jej i zagrania tytułowej roli. Czy dorównał, w  głównej roli złodzieja Spriggsa legendzie  polskiej sceny – Janowi Kobuszewskiemu (tytułowa rola 2001 r)? Najlepiej przekonać się o tym osobiście, wybierając się na spektakl. Bowiem Złodziej“ to doskonała gra aktorska, wyśmienita zabawa, błyskotliwe żarty przeplatane brawurowymi zwrotami akcji, a na koniec…zaskakujący finał.

Spektakl w Rzeszowie zagrany zostanie w 9 dni po premierze ogólnopolskiej, która zaplanowana jest na 5 października w Częstochowej.

 

Bilety zbiorowe i zamówienia biletów: Edward Małek, tel.506 55 39 37, 508691286

Bilety indywidualne: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biuro JP Nieruchomości, ul. Zygmuntowska 9 II piętro,  oraz www.kupbilecik.pl, www.ticketpro.pl

    

JAK SIĘ KOCHAJĄ W NIŻSZYCH SFERACH, 15 PAŹDZIERNIKA 2014R., godz. 18:30

Miejsce:Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka – ul. Chopina 30

Data: 15.10.2014

Godz: 18:30

Sprzedaż biletów indywidualnych:  ● Filharmonia – KASA -  ul. Chopina 30 – tel. 17/ 852-02-72

                                                        ● Podziemna Trasa Turystyczna – Rynek 26 – tel. 17/ 875-47-74

Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl

Zamówienia zbiorowe u Organizatora: tel. 608-590-243  ;  tel. 604-42-43-20

Cena: 95zł ; 80zł

 

OPIS SPEKTAKLU:

„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna.

Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata.

Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

 

OBSADA:

Teresa:Anna Oberc
Fiona: Andżelika Piechowiak
Mary: Grażyna Wolszczak
William: Piotr Cyrwus / Waldemar Błaszczyk
Bob: Rafał Królikowski
Frank: Piotr Polk

FESTIVAL BALLET

 

 

 

 

Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej w styczniu 2014          w 4 miastach Polski: Wrocław, Poznań, Rzeszów i Krosno, najwspanialszy Balet na świecie powraca do Polski jeszcze w tym roku !!!!!!!     

Balet St. Petersburg przekazuje 1 euro z każdego zakupionego biletu na pomoc wsparcia dla Ukrainy!!!!!!!!

 

 ST. PETERSBURG FESTIWAL BALET 

 

Genialny St Petersburg Balet  - najbardziej znany Balet na całym świecie zebrał w sobie wszystko, co jest nazywane "rosyjską szkołą baletu klasycznego". Zobaczycie tu Państwo wszystko co ściśle wiąże się z klasyczną elegancją w połaczeniu ze świeżym oddechem dwudziestego pierwszego wieku. To  doskonały spektakl taneczny w połączeniu z prawdziwie królewskim przepychem strojów i dekoracji.
St. Petersburg Festival Ballet łączy w sobie najlepsze tradycje oraz ducha baletu St. Petersburg. Elegancja, wdzięk, wspaniała lekkość sprawiają niepowtarzalność tego widowiska. 
St. Petersburg Festival Ballet opiera się na czołowych artystach baletu z Petersburga i trupy baletowej z najlepszych teatrów baletowych, którzy są  kontynuatorami petersburdzkiej  tradycji baletu. Czołowi tancerze są laureaci międzynarodowych konkursów.
W ciągu ostatnich dwóch lat St.Petersburg Festival Ballet z powodzeniem koncertował  w 10 krajach europejskich.
W tym sezonie St. Petersburg Balet Festival w Polsce przedstawi największą perłę światowej klasyki, czyli:

 

 

Jezioro Łąbędzie

 

- jest jednym z najbardziej popularnych baletów i należy do międzynarodowego standardu klasycznego baletu. Od ponad stu lat przyciąga publiczność jak magnes swoją niesamowitością, błyskotliwością w połączeniu z ponadczasową muzyką Czajkowskiego. Jest niepodważalnie fenomenem sztuki baletowej. Dzięki choreografom M. Petipy i L. Iwanowa zyskał sukces od dnia premiery w 1895 roku w Teatrze Maryjskim
w Petersburgu, który trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Ta zniewalająca historia o księżniczce zaklętej w łabędzia,  opowiada o życiowych prawdach jak odwieczna walka dobra ze złem, zdradzie, bólu, namiętnościach              i niepodważalnej potędze miłości.

Wielkość dzieła oraz jego piękno przykuwa uwagę najwytrawniejszych widzów.

 

 

 

 

 

Śpiąca Królewna

 

Balet w III Aktach

 Muzyka: Piotr Czajkowski

      Choreografia -  Marius Petipa

Scenografia i kostiumy -  VyacheslavOkunev

 

Śpiąca Królewnato jeden z najlepszych baletów w repertuarze klasycznym . Sam Piotr Czajkowski trzymał uważał Śpiącą Królewną za swój najlepszy balet. Jest to opowieść o pięknej śpiącej królewnie i dzielnym księciu, który budzi ją pocałunkiem uwalniając od złego czaru, Tu można usłyszeć jedne z najpiękniejszych kompozycji muzycznych Czajkowskiego. Wspaniała scenografia  zabiera widzów do krainy wróżek,  piękna
i spokoju .
Śpiąca Królewna zawiera wszystkie elementy bajki : romans, poezja , los, walka dobra ze złem i oczywiście - MIŁOŚĆ !

Śpiąca Królewna opowiada o królewnie, na którą zła czarownicarzuciła urok. Klątwapolegała na tym, że w dniu 16. urodzin, królewna ukłuje się w palec wrzecionem i umrze. Jedna z siedmiu dobrych wróżekzłagodziła jednak ten czar powodując, że królewna po ukłuciu jedynie zapadła w głęboki sen, a obudzić ją mógł tylko pocałunek przystojnego księcia.

 

 

Bielety na Śpiąca Królewna i Jezioro Łabędzie w cenie:

I strefa – 115zł

II strefa – 95 zł

III strefa – 75 zł

 

dostępne na www.ebilet.pl

www.ticketportal.pl

informacja: 515 707 036

PRZEZ PARK, NA BOSAKA, 17 LISTOPADA 2014R. godz. 17:30 i 20:30

Miejsce:Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka – ul. Chopina 30

Data: 17.11.2014

Godz: 17:30 i 20:30

Sprzedaż biletów indywidualnych: ● Filharmonia – KASA -  ul. Chopina 30 – tel. 17/ 852-02-72

                                                        ● Podziemna Trasa Turystyczna – Rynek 26 – tel. 17/ 875-47-74

Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl

Zamówienia zbiorowe u Organizatora: tel. 608-590-243  ;  tel. 604-42-43-20

Cena: 130zł ; 110zł ; 90zł

 

OPIS SPEKTAKLU:

Miłość jaka jest każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie.

A kiedy miłość nagle zmienia się w małżeństwo, wtedy czasem robi się…

Cóż, na pewno robi się śmieszniej, o czym przekonuje nas romantyczna komedia „Przez park na bosaka”, autorstwa mistrza gatunku, Neila Simona…

Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, jak oznajmia pismo (czyli tekst sztuki), bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego mieszkania. Stan lokalu, ale nazwijmy rzecz po imieniu, kawalerki na wysokim piątym piętrze (bez windy !), okazuje się być równie daleki od ideału, jak jej odległość od poziomu morza, a dotarcie tam jest równie wyczerpujące, jak zdobycie szczytu K2 zimą.
I zima właśnie jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle że windy przecież nie ma!
W takich okolicznościach okazuje się niestety, że Corie i Paul różnią się od siebie jak Kim Basinger od Kim Ir Sena, tudzież jak park od parkomatu. On rozważny, ona romantyczna. On skrajnie odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość.
Czy w skrzeczącej codzienności takie przeciwieństwa utrzymają moc swego przyciągania?
Czy może jednak miłość zmusi ich do poszukania kompromisu?
Ale kiedy z niezapowiedzianą wizytą pojawia się mamusia Corie, a zaraz za nią ekscentryczny sąsiad z mansardy na dachu, o kompromis może być naprawdę ciężko…
Rewelacyjna komedia romantyczna Neila Simona dowodzi, że humorem i śmiechem można łączyć w życiu to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do scalenia. W imię miłości oczywiście. Ale czy miłość da radę dotrzeć na wysokie piąte piętro, bez windy, w środku mroźnej zimy, przez park, na bosaka?

 

OBSADA:

Corie Bratter– Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter – Kamil Kula
Ethel Banks – Ewa Wencel/Ewa Ziętek
Victor Velasco – Grzegorz Wons/Marek Siudym
Instalator – Maciej Kujawski/Andrzej Szopa

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,