Imprezy innych organizatorów

drukuj

PIOTR SCHMIDT QUARTET - SAXESFUL 23.09.2018r. godz. 19:00

 

PIOTR SCHMIDT QUARTET - SAXESFUL

DATA: 23 września 2018

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 90 zł, 110 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii Podkarpackiej, eBilet, eventim, ticketmaster

ORGANIZATOR: Ilona Sadowska tel. +48 536 707 717

CZAS TRWANIA: 90 minut

 

Jesienią wielbiciele jazzu oraz muzyki improwizowanej staną się uczestnikami wyjątkowego wydarzenia – już 1 września zapraszamy na premierę płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, której towarzyszyć będzie seria koncertów w całej Polsce.

Wybitny jazzowy trębacz Piotr Schmidt z całą plejadą najwspanialszych polskich saksofonistów jazzowych. Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Maciej Sikała, Piotr Baron oraz Adam Wendt towarzyszyć będą zespołowi Piotr Schmidt Quartet zarówno na krążku, jak i w trasie koncertowej, która zagości w najwspanialszych filharmoniach w Polsce! Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo.

Projekt uświetni swą osobą wybitny Wojciech Myrczek - gigant jazzowego wokalu, znajdujący się od trzech lat, w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum, na 1 miejscu w kategorii najlepszy jazzowy wokalista roku. W skład kwartetu wchodzą także: Wojciech Niedziela - fortepian, Maciej Garbowski - kontrabas oraz Krzysztof Gradziuk - perkusja. Dwaj ostatni kojarzeni ze znanym trio jazzowym - RGG.

Piotr Schmidt Quartet - Saxesful - największe przeboje muzyki jazzowej, najwspanialsi polscy saksofoniści, najlepsze sale koncertowe w Polsce. Piękno sztuki - jazz.

 

W Filharmonii Podkarpackiej zespół Piotr Schmidt Quartet - Saxesful wystąpi w składzie:

Piotr Schmidt - trąbka 

Bogusław Kaczmar - fortepian

Maciej Garbowski - kontrabas

Krzysztof Gradziuk - perkusja

ponadto gośćmi specjalnymi będą: 

Henryk Miśkiewicz 

Grzech Piotrowski

Piotr Baron

Maciej Sikała

Adam Wendt

oraz Wojciech Myrczek - wokal. 

"Szalone nożyczki" 30.09.2018r. godz. 16:00 i 19:00

"SZALONE NOŻYCZKI"

DATA: 30 wrzesnia 2018r.

GODZINA: 16:00 i 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka 

CENA: 110zł, 100zł i 90zł

SPRZEDAŻ: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl , Podziemna Trasa Turystyczna, 

REZERWACJE GRUPOWE tel. 887 410 411    E-MAIL:  

ORGANIZATOR:   Agencja Koncertowa TOMMA   tel. 603 410 411

 

 „Szalone nożyczki” to wyjątkowe teatralne doświadczenie!

Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz cieszacy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat. Nie bez powodu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa!

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu– właścicielka lokalu nie żyje..! Detektywi mają nie lada wyzwanie,by rozwiązać kryminalną zagadkę...KTO ZABIŁ?! Wszyscy obecni w salonie mieli motyw acz nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm!-wtedy do akcji wkracza UWAGA!...Widz!!!

W tym momencie interakcja Publiczności z Aktorami oraz towarzyszący humor sięga zenitu. Jaki będzie finał?Wszystko pozostaje w Państwa rękach. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i budzący podziw Publiki całego świata!

Zapraszamy:)!

Obsada:

Dominik Kowalewski- Krzysztof Ibisz/Lesław Żurek               

Barbara Markowska- Dominika Gwit

Antoni Wzięty- Leszek Stanek                                                    

Edward Wurzel- Alan Andersz        

Pani Dąbek- Urszula Dębska/Joanna Kupińska                      

Michał Tomasiak- Maciej Wilewski

GOŚCINNIE W SPEKTAKLU WYSTĘPUJE MICHAŁ PIRÓG

"Mężczyzna Idealny" 9.10.2018 godz. 19:00

MĘŻCZYZNA IDEALNY 

DATA: 9 października 2018

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 90 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii Podkarpackiej, oraz tel. 790 703 785,

ORGANIZATOR: 791 841 267 

CZAS TRWANIA: 120 minut z przerwa ok. 10 minut

„Gdybym Był Bogaczem” 10.10.2018 r.

 

 

Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy

Koncert pt.: „Gdybym Był Bogaczem”

 

DATA: 10.10.2018r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA W RZESZOWIE

CENA: 100 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl, oraz zamówienia zbiorowe i indywidualne: tel.  790 703 785, 665 277 377

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa, 62-200 Gniezno, Wełnica os. Słoneczne 20, tel. 61/424 28 24, 669 288 277

CZAS TRWANIA: 2 godz. 20 min

 

Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "Gali operetkowo- musicalowej", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Prywatna klinika 13.10.2018 r. godz. 16:00

 

 

 

Prywatna klinika

 

Filharmonia Podkarpacka, ul. Chopina 30, Rzeszów

Data: 13.10.2018r. (sobota)

Godz. 16:00 

Ceny biletów: 110, 90 zł

Rezerwacja biletów:   tel.  531-531-002  ; 604-424-320     

                            e-mail:    

Punkty sprzedaży biletów:  

·         Zamówienia indywidualne: tel. 790-703-785

·         Filharmonia- Kasa tel. 17/8520272;

Sprzedaż biletów on-line:  www.kupbilecik.pl

 

Prywatna Klinika to inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę.

Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie!


Historia Harriet rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzanemałżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.


Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku - Johna Chapman i Dave’a Freeman - nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów.

 

Obsada:
HARRIET-  Katarzyna Kołeczek / Anna Gzyra / Monika Fronczek
ANNA- Klaudia Halejcio
GORDON- Rafał Cieszyński / Michał Czernecki
ALEK - Tomasz Oświeciński
MAGDA - Alżbeta Lenska
MILDRED- Magda Margulewicz / Katarzyna Anzorge
RYSZARD- Paweł Koślik / Wojciech Solarz / Maciek Makowski

Czy ty to ty 14.10.2018 r. godz. 16:00 i ew. 19:00

 

Czy ty to ty

DATA: 14.10.2018

GODZINA: 16:00 i ew. 19:00

MIEJSCE: Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka

CENA: 85 zł, 95 zł, 110 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, Trasa Podziemna,
edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, kabaretowebilety.pl

ORGANIZATOR: edma.art Edward Małek, 506 553 937

CZAS TRWANIA: 120 min.

 

CZY TY TO TY?

(Is the real you really you?)

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!
Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…

Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o nas! W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe „ja” oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca. I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości. Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?
 

Tłumaczenie Elżbieta Woźniak
Reżyseria Robert Talarczyk
Opracowanie muzyczne Przemysław Sokół
Choreografia Krzysztof Adamski
Kostiumy i scenografia Adrianna Gołębiewska

Widzowie uczestniczący w spektaklu “Czy Ty to Ty?” narażeni są na działanie świateł stroboskopowych, które będą wykorzystywane podczas przedstawienia (światła te mogą doprowadzić do ataku epilepsji).

KORTEZ - HEJ WY 17.10.2018 r. godz. 20:00

 

KORTEZ - HEJ WY 

DATA: 17 października 2018 r.

GODZINA: 20:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa)

SPRZEDAŻ: bilety wyprzedane

ORGANIZATOR: Good Taste Production

 

Tej jesieni Kortez zagra kilkadziesiąt koncertów o retrospektywnym charakterze. Większość z nich odbędzie się w dużych, wygodnych salach z miejscami siedzącymi. Będzie można na nich posłuchać wybranych piosenek ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw Korteza.

Trasę HEJ WY poprzedzi ukazanie się "Mini domu" (premiera 21.09.2018), który jest zbiorem EPek pochodzących z podwójnie platynowego albumu "Mój dom". Na płycie znajdą się także dwa nowe utwory: "Hej wy" i "Jak stare drzewa".

Kortezowi towarzyszyć będzie zespół w składzie: Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski.

Ryszard Rynkowski – "Inny nie będę" 18.10.2018 r. godz. 19:30

 

 

DATA: 18.10.2018 r.

GODZINA: 19:30

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka, ul. Chopina 30, Rzeszów

CENA: 60, 70, 80, 90 zł

SPRZEDAŻ: w kasie Filharmonii oraz na stronach scenakonesera.pl,
kupbilecik.pl, biletyna.pl

ORGANIZATOR: Scena Konesera (Muzyczny Teatr Śmiechu sp. z o.o.), 578 547 667, 786 139 702

CZAS TRWANIA: około 1 godziny i 45 minut

 

Ryszard Rynkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce. Obdarzony znakomitym, mocnym głosem od lat kojarzony jest z takimi przebojami, jak: "Dziewczyny lubią brąz", "Wypijmy za błędy", "Inny nie będę", "Szczęśliwej drogi już czas". Jego płyty regularnie pokrywają się platyną i złotem. Jest wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu a w 2001 roku otrzymał  Grand Prix za całokształt działalności artystycznej.  Jest także zdobywcą  Fryderyka. Jego twórczość zachwyca i łączy pokolenia - znany jest młodym i starszym.

Zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Rynkowskim - wyjątkowym Artystą polskiej estrady i jego największymi przebojami.

SOUND'N'GRACE Koncert najlepszego Polskiego Chóru!!! 20.10.2018 godz 18.00

 

SOUND'N'GRACE

Koncert najlepszego Polskiego Chóru!!!

WSPANIAŁE GŁOSY, ENERGIA I NIESAMWIE EMOCJE!!!

 

DATA: 20.10.2018

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie

CENA: 95, 110 125 VIPzł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, rezerwacja i sprzedaż Rzeszów tel. 790 703 785, TOP MEDIA KIELCE Tel: 784 064 001 adres e-mail:

Na portalu internetowym: http://www.kupbilecik.pl/impreza-25339-soundngrace.rzeszow.html

ORGANIZATOR: TOP MEDIA KIELCE Tel: 784 064 001

CZAS TRWANIA: około 2,5 godziny

 

Sound’n’Grace, to chór, który podbija swoimi utworami listy przebojów !!!

 

  Wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia– tego dostarczy słuchaczowi chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce!

 

   Sound’n’Grace to zespół w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości.  Zwykły wieczór zamienią w wyjątkowe wydarzenie, które zapadnie słuchaczom w pamięci na długo.... Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego:  Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka. W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, funk, S’n’G świetnie odnajdują się na kameralnych, klimatycznych koncertach jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować Państwu niesamowicie energetyczne, muzyczną eksplozję!

W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom” Płyta promowana była przez single: „Dach” „Możesz wszystko”,  „Nadzieja” i „Na pewno”.

 

   Sound’n’Grace z Filipem Lato nagrali piosenkę pt. "100" która była zwiastunem nowej płyty chóru, której premiera odbyła się 17 listopada 2017. Chór do współpracy przy tej piosence zaprosił, jednego z najciekawszych i najzdolniejszych uczestników ostatniej edycji

The Voica of Poland Filipa Lato, który również pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem. Album zawiera poza znanymi już hitami „100”, „Sens” , „Gdy Gwiazdka” czy „Idealnie”, wiele znakomitych piosenek, wśród których każdy znajdzie cos dla siebie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KGyqLT3BYEY

https://www.youtube.com/watch?v=1P-juL9-OgE

https://www.youtube.com/watch?v=Qj3jBhBvhYI

https://www.youtube.com/watch?v=4vHueSUgVhk

https://www.youtube.com/watch?v=sDmUjj6i5GI

https://www.youtube.com/watch?v=KRMWCa8EvCw

Na Cygańską nutę 24.10.2018 r., godz. 19.00

 

 

Narodowy Teatr Operetki Kijowskiej

„Na Cygańską nutę”

DATA:  24.10.2018r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka, ul. Fryderyka Chopina 30, Rzeszów

CENA: 110 zł, 100 zł

SPRZEDAŻ: Kasa filharmonii, trasa podziemna, salony EMPIK, Salon Muzyczny RIFF ul. Dąbrowskiego 17 oraz Księgarnia PWN ul. Pigonia 8

Online: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa, tel. 61 424 28 24, 665 277 377,
790 703 785

CZAS TRWANIA:  2 godz. 20 min z przerwą

 

Gdzie mieszka miłość? Wiadomo - w cygańskim taborze, wśród ludzi ceniących sobie wolność i niezależność. Koncert muzyki niezwykle dynamicznej, a przy tym zmysłowej, nierozłącznie kojarzącej się z kolorowymi strojami - oto propozycja spędzenia niezapomnianego wieczoru "Na cygańską nutę". Przed Państwem roztańczone czardasze, roześmiani wokaliści, płaczące skrzypce, przegląd najpiękniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych kojarzących się z Cyganami - od "Trubadura" i "Carmen" po "Cygańską miłość" i "Dzwonnika z Notre Dame". A do tego porcja ognistego folkloru Romów z całej Europy, od Hiszpanii i Francji po Węgry i Bałkany - rytmy gorące jak palinka i papryka oraz słodkie jak tokaj... Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania razem z nami "Ore ore"!

 

Część I

1. J.Strauss-syn – Uwertura do operetki „Baron cygański” (orkiestra)

2. I.Kálmán– Czardasz Maricy „Gdzie mieszka miłość” z operetki „Hrabina Marica”

3. I.Kálmán– Aria Tasilla „Graj, Cyganie” z operetki „Hrabina Marica”

4. F.Lehár – Czardasz Ilony „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”

5. J.Strauss-syn – Aria Barinkaya „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański”

6. V.Monti – Czardasz

7. G.Bizet – Habanera z opery „Carmen”

8. G.Verdi – Aria Manrica „Di quella pira” z opery „Trubadur”

9. R.Cocciante – Modlitwa Esmeraldy „Ave Maria Païen” z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame”

10. F.Raymond – Aria „Juliszka” z operetki „Błękitna maska”

11. F.Raymond – Czardasz „Graj, Cyganie, graj” z operetki „Perła z Tokaju”

12. I.Kálmán– „Jaj, mammám, życie krótkie”z operetki „Księżniczka czardasza”

 

Część II

1. J.Brahms – „Taniec węgierski” (orkiestra)

2. E.Macias – „Zingarella” (Elena)

3. Trad. „Čaje Šukarije” (Elena)

4. A.Ferraris – „Oczy czarne”

5. Š.Bajramović– „Mesečina” (Elena)

6. Trad. „Gelem, gelem” (Elena)

7.„Aj gene Roma” (Elena)

8. Trad. „Nane coha” (Elena)

9. Trad. „Cyganeczka Zosia”

10. W.Wysocki – „Ech, raz, jeszcze raz” (Elena)

11. Trad. „Hop, hop, hop” (Elena)

12. Trad. „My, Cyganie” („Ore ore”) (wszyscy)

"Jezioro łabędzie" 25.10.2018 r. godz. 19:00

  

"Jezioro łabędzie" 

 

DATA: 25.10.2018

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA Sala Koncertowa

CENA: 75 zł, 95 zł, 130 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii Podkarpackiej (od września br.), Podziemna Trasa Turystyczna, Kupbilecik.pl oraz Eventim.pl, zamówienia grupowe 71 337 32 08

ORGANIZATOR: A.A. Pro Musica, tel. 71 337 32 08

CZAS TRWANIA: ok. 135 min. (z przerwą)

Od przeszło 5 lat rewelacyjny i utalentowany Royal Russian Ballet z ogromnym sukcesem występuje na polskich scenach. W tym roku również nie może ich u nas zabraknąć!
Zapraszamy Państwa już dziś do Filharmonii Podkarpackiej na arcydzieło sztuki baletowej „Jezioro łabędzie” w wykonaniu zespołu o międzynarodowej sławie Royal Russian Ballet.
Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzi każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
Ta ponadczasowa historia już ponad sto lat należy kanonu, z którym każdy miłośnik sztuki powinien się zapoznać. Opowieść o księżniczce zaklętej w łabędzia łączy takie uniwersalne prawdy jak walka dobra ze złem, skrywane namiętności, a przede wszystkim ukazuję potęgę miłości.

Royal Russian Ballet – zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „Serge Lifar 2002”.

Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

EDYTA GÓRNIAK AKUSTYCZNIE 27.10.2018 godz. 20:00

 

 

DATA: 27.10.2018

GODZINA: 20.00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA

CENA: 120, 140, 160, 200.

SPRZEDAŻ: EMPIK, TRASA PODZIEMNA, BILETYNA.PL, BILETIN.PL,

ORGANIZATOR: LUX PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE JERZY GRAZDA UL. PÓŁNOCNA 4, 71-787 SZCZECIN TEL. 501 312 571

CZAS TRWANIA: około 100 minut

 

Szanowni Państwo,
Jako Firma LUX Jerzy Grazda - mam zaszczyt i wielką radość zaprosić Państwa na od lat wyczekiwaną przez publiczność Edyty Górniak - Akustyczną Trasę Artystki. Mimo setek wystąpień na wielkich scenach także światowych, Edyta Górniak po raz pierwszy wyrusza w trasę tak niezwykle intymną...

Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka,  szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty. 

Zapraszamy na wyjątkowe, muzyczne i tak długo oczekiwane spotkanie z Artystką najwyższej klasy głosu, w towarzystwie muzyki na żywo.

Ostra Jazda 8.11.2018 r. godz. 18:00

 

Ostra Jazda

DATA: 8.11.2018 r.

GODZINA: 18:00

MIEJSCE: Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka

CENA: 85 zł, 95 zł, 110 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, Trasa Podziemna,
edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl,

ORGANIZATOR: edma.art Edward Małek, 506 553 937

CZAS TRWANIA: 120 min.

 

Co się dzieje kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy! Wszystko zaplanowane
jest w szczegółach…ale jak to w życiu bywa, a w komedii to już na pewno,  nie wszystko jest takie jakie na pozór wygląda. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.
Spektakl Teatru Komedia z Warszawy!
Obsada:
Julia Kamińska/ Marta Wierzbicka
Katarzyna Żak/ Magdalena Wójcik
Mirosław Baka
Jan Jankowski
Przemysław Sadowski

KONCERT WIEDEŃSKI 15.11.2018 r. godz. 19:30

KONCERT WIEDEŃSKI

DATA:  15.11.2018.

GODZINA: 19:30

MIEJSCE:  FILHARMONIA PODKARPACKA

CENA: 85 ZŁ

SPRZEDAŻ : KASA FILHARMONII, KUPBILECIK.PL, BILETYNA.PL, EBILET.PL

ORGANIZATOR: TOMCZYK ART TEL. 504 091 909

CZAS TRWANIA: 110 MIN

 

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.:
Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart",
Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO 18.11.2018r. godz. 18:00

 

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

DATA:  18.11.2018

GODZINA: 18:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA:  60 zł, 70 zł, 80 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii,  KUPBILECIK.PL, www.sdm-myszkowski.com

ORGANIZATOR: Agencja Artystyczna Wilga  501140440

CZAS TRWANIA: 2h

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Najnowsza płyta SDM zatytułowana Blizny czasu jest kolejną intymną opowieścią lidera grupy, wysnutą z wnikliwych obserwacji samego siebie. Powstałą w zgodzie z własnym sumieniem artysty oraz wedle subiektywnych kanonów mądrości i piękna. Poza wszelkim możliwym wpływem i opiniotwórczym obiegiem.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

 

Skład zespołu:

KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna

MACIEJ KNOP – gitary

ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Alosza Awdiejew "Moje ulubione piosenki" 21.11.2018 godz. 19:00

Alosza Awdiejew "Moje ulubione piosenki" 

DATA: 21.11.2018r.

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka 

CENA: 80zł, 120zł

SPRZEDAŻ : Kasy Filharmonii , Sieci Salonów Empik, Saturn, Media Markt, Even]m.pl, eBilet.pl, twojekoncerty.pl, bile]n.pl, kupbilecik.pl, bilety24.pl, ticketmaster.pl

ORGANIZATOR: Grupa Seraf Art & Marketng 604 99 09 19

CZAS TRWANIA: 2h

Moje ulubione piosenki Aloszy Awdiejewa!

Artysta, dla którego zawsze najważniejszy jest słuchacz, zaśpiewa piosenki najbliższe jego sercu. Spotkajmy się razem z Aloszą Awdiejewem, który w wyjątkowym repertuarze, pozwoli nam odkryć siebie na nowo.
To co najważniejsze!
Ten głos, gitara i intymna atmosfera szczególnej rozmowy. Alosza Awdiejew, człowiek- orkiestra, który już od kilkudziesięciu lat trafia swoim głosem prosto w serca kolejnych pokoleń słuchaczy, zabierze nas w muzyczną podróż po ulicach żydowskich sztetli, Odessy i podmiejskich szemranych dzielnic biedoty. I chociaż w Polsce nigdy nie możemy być pewni pogody, to w tym przypadku sprawa jest prosta. Na koncercie Aloszy Awdiejewa z pewnością nie zabraknie energii i pogody ducha.

DWIE PARY DO PARY 24.11.2018r. godz. 17:00

DWIE PARY DO PARY

spektakl Teatru Capitol z Warszawy

w reżyserii Olafa Lubaszenko

DATA: 24.11.2018 r. (sobota)

GODZINA: 17:00 

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka ul. Chopina 30

CENY: 110, 90, 80 zł
REZERWACJA BILETÓW:   tel.  531-531-002  ; 604-424-320      

                                                        e-mail:    

SPRZEDAŻ BILETÓW:  www.agencjamuza.pl     ;    www.kupbilecik.pl

  • Zamówienia indywidualne: tel. 790-703-785
  • Filharmonia- Kasa tel. 17/8520272;
  • Podziemna Trasa Turystyczna- Rynek 26 tel. 17/8754774;

CZAS TRWANIA: ok 2h 15 min. (z przerwą)

 

Gdy noc poślubna zmienia się w koszmar…

Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie do ich apartamentu hotelowego wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów.

Po chwilowym impasie, rozpoczyna się wojna o pokój. I tak najpiękniejsze chwile na nowej drodze życia obydwu par, zamieniają się w istne wariactwo.

Ta noc poślubna będzie bezsenna… Jednak nie takich doznań i atrakcji spodziewali się po niej nowożeńcy. Wypadnięty dysk, mdłości, krwotok z nosa, wspinaczka po rynnie na piętnastym piętrze, telefony od wścibskiej mamusi, bezczelny boy hotelowy wyłudzający napiwki i na koniec… zabawa w chowanego. Czy nowożeńcy zdołają w takich okolicznościach skonsumować swoje małżeństwo?

OBSADA:

ELIZABETH – Dominika Kryszczyńska

WANDA – Patricia Kazadi

TIMOTHY – Eryk Kulm Jr

FRANKIE – Jakub Wieczorek

HERMAN – Hiroaki Murakami

SELFIE.COM.PL 25.11.2018 r. godz. 16:00

selfie.com.pl

Piotr Jasek

 

DATA : 25.11.2018 r. 

GODZINA: 16:00
MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka, ul. Szopena 30, RZESZÓW

BILETY:   85 zł, 95 zł, 110 zł (w zależności od miejsca na sali)

                     sprzedaż on-line:edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl

                      sprzedaż stacjonarna:kasa Filharmonii Podkarpackiej

                      zamówienia zbiorowe biletów u organizatora:, tel. 501 28 58 63

 

Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie bylo tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą milość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle jak samo trudno. Wiedzą o tym Brygida i Gerard, których małzeństwa zakończyły się przed czasem. Teraz próbują pomóc swoim doroslym już dzieciom.Brygida ma trzydziestoletnią córkę Julię, która żyje w świecie romantycznych powieści. Gerard ma trzydziestoletniego syna, który żyje w świecie gier komputerowych.Jedno seliie powoduje, że przyglądają się nie tylko sobie, ale swojemu życiu i chcą, żeby życie ich dzieci było inne. Niezależne od siebie Brygida i Gerard postanawiają ściągnąć ich na ziemię i znaleźć dla nich partnera oglaszając się w mediach spolecznościowych.Brygida, widząc na portalu randkowym zdjęcie Pawelka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Oczywiście prołilu nie założył Pawełek, tylko Gerard. Ale kiedy Brygida odpowiada, wysyłając zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, to idealna partnerka dla jego syna.I wszystko mogłoby się skończyć szczęśliwie, gdyby nie to, że na pienusze spotkanie z Julią, zamiast Pawelka, przychodzi Gerard, a na kolejne, zamiast Julii, przychodzi Brygida, a na domiar złego, żeby wyjaśnić nieporozumienie, Gerard idzie na następne spotkanie jako Pawel, i spotyka się z Brygida, ktora udaje Julię. Zanim dojdzie do happy endu, Julia i Pawelek muszą dać sobie szansę, żeby szansa pojawiła się także między Brygida i Gerardem. Bo szansa jest zawsze, tylko trzeba działać.

 

AUTOR:Piotr JASEK

REŻYSER:Maria SEWERYN

KOSTIUMY:Tomasz JACYKÓW

MUZYKA:Zdzisław KALINOWSKI

SCENOGRAFIA:Katarzyna ADAMCZYK

ZDJĘCIA:Kamila MARKIEWICZ-LUBAŃSKA

 

OBSADA AKTORSKA: Julia KAMIŃSKA, Filip BOBEK, Dorota POMYKAŁA, Piotr ZELT

Russian National Ballet - Kostroma 27.11.2018r godz. 19:00

Russian National Ballet

KOSTROMA

DATA: 27.11.2018r

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 120zl,130zl,140zl

SPRZEDAŻ:kasa Filharmonii Podkarpackiej 

online: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.plwww.eventim.plwww.ticketmaster.pl

ZAMÓWIENIA ZBIOROWE: 790 703 785

CZAS TRWANIA:100 minut

 

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu jeden z najlepszych zespołów świata -RUSSIAN NATIONAL BALLET - KOSTROMA. Pomimo, że zespół na światowych scenach występuje dawna to Polskę odwiedzi po raz pierwszy, w listopadzie 2018 r. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Mojsiejewa i Bieriozką. Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji. Program prezentowany przez RUSSIAN NATIONAL BALLET - KOSTROMA, zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów - to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru. GWARANTUJEMY WSPANIAŁE PRZEŻYCIA.

https://www.youtube.com/watch?v=pb6xgYB7v7E

10 TENORÓW 28.11.2018 r. godz. 19:00

 

10 TENORÓW

DATA: 28.11.2018r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA W RZESZOWIE

CENA: 100 zł, 110 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa, 62-200 Gniezno, Wełnica os. Słoneczne 20, tel. 61/424 28 24, 669 288 277

CZAS TRWANIA: 3 godz.

 

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

PROGRAM:

1)      Intro

2)      C.Esposito - Grande amore

3)      A.Lara - Granada

4)      L.Dalla - Caruso

5)      R.Stolz – Brunetki , blondynki

6)      Pieśń Ludowa - Chornii ochi

7)      J.Strauss - Wielka sława to zart

8)      G.Verdi - Nessun Dorma

9)      G.Verdi  -La dona e mobile

10)   A.Di Capula -O sole mio

11)   V.Di Chiarra - La spagnola

12)   C.Velasquez - Bessame mucho

13)   L.Danza – Funiculi funicula

Część II

1)      R.Cocciante - Notre dame Cathedrals

2)      N.Gimbel - Sway

3)      R.Cociante - Belle

4)      T.Renis - Quando Quando Quando

5)      H.Zimmer / E.John -The Lion King

6)      M.Draws - Delayla

7)      L.A.Ried - Sparta Regressa

8)      D.Modunio - Volare

9)      Zb.Wodecki - Lubie wracać tam gdzie byłem już

10)   Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta

11)   Q.Mendoza - Celito Lindo

12)   B.Joel - Uptown girl

13)   V.Di Paola - Come Prima

SŁAWEK UNIATOWSKI - "METAMORPHOSIS" 11.12.2018r. godz. 19:00

SŁAWEK UNIATOWSKI - PROMOCJA PŁYTY "METAMORPHOSIS"

 

DATA: 11.12.2018

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA Sala Koncertowa

CENA:  95 zł, 110 zł, 130 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii Podkarpackiej (od września br.), Kupbilecik.pl (bit.ly/2JPqZsY ) oraz Eventim.pl ( bit.ly/2OaqJIu ), zamówienia grupowe 71 337 32 08

ORGANIZATOR: A.A. Pro Musica, tel. 71 337 32 08

CZAS TRWANIA: ok. 90 min. (z przerwą)

 

Wyjątkowy grudniowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej promuje najnowszy album Sławka Uniatowskiego - „Metamorphosis” i jest zapowiedzią przyszłorocznej trasy koncertowej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać między innymi takich przebojów jak „Honolulu”, czy „5 rano”. Na koncercie nie zabraknie także piosenek z repertuaru największych idoli Uniatowskiego: Zbyszka Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Ciepły, barytonowy głos Sławka nadaje im niecodzienny charakter. Na fortepianie zagra uznany jazzowy pianista - Rafał Stępień.

Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się w kwietniu 2018 roku. Jest to zbiór 13 kompozycji, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Kompozycje muzyczne to połączenie jazzu, soulu i popu z lekką dawką rytmów brazylijskich.

Kilka słów o artystach...

Sławek Uniatowski- wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. W 2005 roku zaistniał w mediach zajmując drugie miejsce w finale czwartego sezonu talent show „Idol” i jeszcze w tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. Rok później nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. Wystąpił również ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W swoim repertuarze oprócz piosenek artystów polskich - Andrzeja Zauchy, Grzegorza Ciechowskiego, Zbyszka Wodeckiego, posiada także przeboje Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald,  Paula McCartney'a.

W 2016 roku uświetnił koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce. Zaśpiewał tam wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem.

Uniatowski został także zaproszony do nagrania utworu „Nie ma jak Bacharach”, który znalazł się na najnowszym albumie z piosenkami naszkicowanymi przez Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”.

W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór „5 rano” oraz w koncercie „Piosenka ci nie da zapomnieć”. Sławek Uniatowski koncertuje w Polsce i za granicą.

Rafał Stępień– uznany pianista, kompozytor, producent i aranżer. Laureat wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą: Jazz nad Odrą 2006 (Grand Prix), KFPS w Krakowie 2006 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Fama 2004 (nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Gdynia Summer Jazz Days 2002 (I miejsce), Jazz Juniors 2002 (II miejsce). Współpracował m. in. z: Lorą  Szafran, Carmen Moreno, Anną Serafińska, Ewą Urygą, Agą Zaryan, a także: Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem.

“Tego jeszcze nie grali” KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU 13.01.2018r. godz. 16:00

 

“Tego jeszcze nie grali” KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

 

DATA: 13.01.2019

GODZINA: 16:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80, 90, 100 i 110zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii, Podziemna Trasa Turystyczna, www.biletynakabarety.pl

ORGANIZATOR: LUX Jerzy Graza

CZAS TRWANIA: 110 minut 

 

“Tego jeszcze nie grali” - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu “Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? 

Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.

Jest dowcipnie, nastrojowo, niewulgarnie (dzieci), czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie - dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).

A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.

RUSSIAN NATIONAL BALLET "Jezioro łabędzie" 30.01.2019r. godz. 19:00

 

RUSSIAN NATIONAL BALLET "Jezioro łabędzie"

 

DATA: 30.01.2019r.

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: sala koncertowa Filharmoinii Podkarpackiej 

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii, salony EMPiK oraz na www.eventim.pl , www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Agencja Artystyczna PRO MUSICA Sp. z o.o.

 

Najsłynniejszy i najbardziej podziwiany przez szeroką publiczność balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Russian National Ballet.

Zespół złożony z najwybitniejszych tancerzy ze słynnej rosyjskiej szkoły baletu zachwyci jak zwykle swoją wierną publiczność przynosząc jej radość i dając wytchnienie, kiedy za oknem panuje jesienna szaruga.

Twórcą tego spektaklu jest choreograf i zarazem szef zespołu Siergiej Radchenko, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Maji Plisieckiej. Partnerował jej m.in. w słynnej Carmen (G.Bizet – R.Szczedrin). Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował również jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych.

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen w literaturze baletowej; synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.

Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych.

Wszystko to, co niesie ze sobą ta przepiękna muzyka, perfekcyjny taniec i sama baśniowa opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości, uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci – sprawi, że widz wzruszy się i dozna niebywałego uniesienia.

Muzyka oddająca w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści, a choreografia nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką – to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i „czegoś”, co z pamięci nigdy nie uleci.

Michał Bajor "Od Kofty... do Korcza" Vol. 1 03.03.2019r. godz. 17:00

Michał Bajor

"Od Kofty... do Korcza" Vol. 1

DATA:  03.03.19r.

GODZINA: 17.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA:  100, 95, 90zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, Piwnice Rzeszowskie, Sieć Empik, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Agencja Artystyczno-Promocyjna Impresariat

CZAS TRWANIA:  90 min

 

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat  wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Nadchodząca kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i  interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Materiał zostanie podzielony na dwie części,  które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,