Imprezy innych organizatorów

drukuj

ROZMOWA KS. HELLERA Z PROF. ZANUSSI, 25.11.2015R. GODZ. 17:00

"Kosmiczny dramat. Mój prywatny scenariusz" – niezwykła rozmowa ks. prof. Michała Hellera oraz prof. Krzysztofa Zanussiego

 

DATA: 25.11.2015

GODZINA: 17:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: WTĘP WOLNY

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/debata i posiadania wydrukowanego biletu wstępu. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30.

SPRZEDAŻ: -

ORGANIZATOR: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

CZAS TRWANIA: 120 MIN.

OPIS:

W ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na spotkanie i niezwykłą rozmowę z udziałem KS. PROF. MICHAŁA HELLERA, laureata prestiżowej Nagrody Templetona, kosmologa, filozofa, bliskiego współpracownika papieża Jana Pawła II oraz PROF. KRZYSZTOFA ZANUSSIEGO, uznanego reżysera filmowego, scenarzysty, producenta, fizyka i filozofa. Spotkanie pt. „Kosmiczny Dramat. Mój prywatny scenariusz” odbędzie się 25 listopada, o godzinie 17:00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Krzysztof Zanussi w książce Strategie życia pisze: "A wymawiamy przecież jeszcze bardziej ryzykowne słowo 'wieczność'. Życie po życiu jest poza czasem. Nie widać, by dziś teolog zajmował się tym od strony logiki, szukał sformułowań, odpowiedzi na pytania ostateczne, które dotyczą tego, co jest poza czasem i przestrzenią. One leżą (same odpowiedzi) poza czasem i przestrzenią. Ale tu w teologii jest prawie kompletne milczenie i dlatego młodzież ma poczucie, że religia operuje myśleniem z innej epoki, jest wiarą babci i dziadka, a przecież to jest błąd. Chciałoby się, żeby instrumentarium tych dzisiejszych nauk pomogło nam zrozumieć to, co innym, prostszym językiem do pasterzy i rzemieślników mówił w Galilei człowiek imieniem Jezus dwa tysiące lat temu".

- Pragnę podjąć wyzwanie Krzysztofa Zanussiego. A nawet więcej, bo nie tylko to, co "człowiek imieniem Jezus" mówił dwa tysiące lat temu, trzeba przełożyć na język kształtowany przez dzisiejsze nauki, lecz również samo "wydarzenie Jezusa" trzeba umieścić w kosmicznej perspektywie, w której jeśli jeszcze nie zawsze myślimy, to tylko dlatego, że sami nie nadążamy za współczesnością – mówi ks. prof. Michał Heller.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia z 10% rabatem najnowszej książki Profesora Krzysztofa Zanussiego „Strategie życia” oraz publikacji Wydawnictwa Copernicus Center Press, którego współzałożycielem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W przypadku zakupu książek, po wykładzie będzie możliwość uzyskania dedykacji Autora.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/debata i posiadania wydrukowanego biletu wstępu. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30.

Z uwagi na względy bezpieczeństwa i przepisy przeciwpożarowe, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do decyzji o zamknięciu możliwości uczestnictwa w debacie w momencie wypełnienia wszystkich miejsc siedzących w sali koncertowej i kameralnej Filharmonii.

W przypadku braku możliwości udziału w spotkaniu prosimy o ponowne zalogowanie się do systemu i dokonanie REZYGNACJI lub kontakt telefoniczny - 17 866 14 01, 17 866 12 54, 17 86 61 138.

KLIMAKTERIUM 2, 26.11.2015 GODZ. 19:00

„KLIMAKTERIUM 2”

DATA: 26.11.2015

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80zł/60zł/50zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii Podkarpackiej tel.  17/852-02-72 , Kasa Podziemnej Trasy Turystycznej, ul. Rynek 26 tel. 17/875-47-74, Rezerwacje grupowe 24h/d codziennie tel. 668-156-310, www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, www.agencjadiabel.pl

ORGANIZATOR: Agencja Arystyczna Diabeł Arkadiusz Pawlak tel. 668-156-310

OPIS:

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium...i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia'' i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium...i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków.  Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

 

Autor: Elżbieta Jodłowska

Reżyser:Elżbieta Jodłowska i Krzysztof Jaślar

Producent: Tomasz Heller

Obsada (występują zamiennie):

Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Maria Winiarska

Malina: Anna Korcz, Ewa Cichocka, Joanna Jeżewska, Elżbieta Jarosik, Katarzyna Kozak

Zosia: Elżbieta Okupska, Grażyna Zielińska, Elżbieta Panas, Ludmiła Warzecha, Marzena Kipiel–Sztuka

Angela: Małgorzata Gadecka, Renata Zarębska, Anna Wojton, Ewa Złotowska

KABARET MŁODYCH PANÓW, 28.11.2015r. GODZ. 17:30

 

KABARETU MŁODYCH PANÓW

DATA: 28.11.2015r.

GODZINA: 17.30

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 65zł/60zł

SPRZEDAŻ: Biuro Ogłoszeń Nowiny w Rzeszowie, ul. Unii Lubelskiej 3., poniedziałek - piątek w godz. 7.30 - 17.00. tel.:17 867 23 45, Kasa Filharmonii Podkarpackiej wt., śr., czw. 10:00-18:00, pt. 10:00-13:00 i 16:00-20:00. tel. 17 852 02 72, www.kupbilecik.pl, Zamówienia zbiorowe oraz dodatkowe informacje 697 770 406, e mail: kabaret@nowiny24.pl

ORGANIZATOR: Nowiny w Rzeszowie, ul. Unii Lubelskiej 3., poniedziałek - piątek w godz. 7.30 - 17.00. tel.:17 867 23 45

OPIS:

            Kabaret Młodych Panów zaprasza na humorystyczną rewolucję! Ponad 10-letnie doświadczenie na polskiej i światowej scenie wciąż Młodzi Panowie chcą uczcić wyjątkowym, jubileuszowym projektem. To będzie TOP of the TOP polskiego Kabaretu! Program "10/10, czyli urodziny!" to porcja wykwintnych skeczy, przygotowanych na bazie najświeższych spostrzeżeń, ze szczyptą ironii. Z pewnością wszystkie dania zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. W kabaretowej kuchni wykorzystane zostaną tylko naturalne produkty, bez konserwantów. W menu nie przewidziano odgrzewanych kotletów! Pikanterii potrawom doda świeżo mielony żart, a nie taki z dowcipnej torebki... Widzowie, ze śmiechu będą ugotowani. Idealnie - al dente!

KABARET NEO-NÓWKA, 29.11.2015 GODZ. 16:00 i 19:00

15-lecie Kabaretu Neo-Nówka

DATA: 29.11.2015r.

GODZINA: 16.00 i 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80zł/70zł/60zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biletynakabarety.pl, kabaretowebilety.pl, www.lux.biletyna.pl, sklep.neonowka.pl

ORGANIZATOR: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lux Jerzy Grazda,  

OPIS:
Zapraszamy Państwa na wyjątkowy jubileuszowy koncert Kabaretu Neo-Nówka, podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. W programie zobaczycie państwo największe hity kabaretu. Nie zabraknie kultowego już skeczu "Niebo", który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia, czy bezkompromisowej Pani Wandzi Nierusz z domu Zostaw, która potrafi wyjść obronną ręka z każdej niewygodnej sytuacji. Neo-Nówka szykuje także kilka niespodzianek, które mają być dopełnieniem całości. O warstwę muzyczną zadba koncertujący od lat z kabaretem zespół Żarówki.   To po prostu trzeba zobaczyć. Proszę nie zapomnieć o prezentach, w końcu to 15 urodziny Neo-Nówki.

POD BUDĄ, 12.12.2015R. GODZ. 18:00

GRUPA POD BUDĄ

DATA: 12 grudnia 2015 r.

GODZINA: godz. 18:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 99 zł oraz 80 zł

SPRZEDAŻ: kasy filharmonii, empik, Kino Zorza, Trasa Podziemna oraz  Internecie na biletin.pl, eventim.pl, bilety24.pl

ORGANIZATOR: Redakcja Artystyczna Live Concert 608 572 888

CZAS TRWANIA: 1 h 40 min

OPIS:

ANDRZEJ SIKOROWSKI & GRUPA POD BUDĄ

Najbardziej znane i lubiane przeboje!

Grupa Pod Budą jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1977 r. Koncertuje nieprzerwanie w całej Polsce, a także za granicą (występowała niemal w całej Europie, USA i Kanadzie). Sukces Pod Budą opiera się na znakomitych lirycznych tekstach Andrzeja Sikorowskiego, które reprezentują najwyższy poziom polskiej poezji śpiewanej oraz charakterystycznych gitarowych brzmieniach muzyki skomponowanej przez autora tekstów, ale i Jana Hnatowicza, który występował razem z Zespołem w pierwszym okresie jego istnienia. W dorobku grupy Pod Budą znajduje się 14 albumów, z których 4 uzyskały status Złotej płyty, „Blues o starych sąsiadach” z 1992 r. zaś płyty Platynowej.

Właśnie przebojów pochodzących min. z tych albumów będą mogli wysłuchać widzowie zgromadzeni w Filharmonii Podkarpackiej. Nie zabraknie tak znanych utworów, jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, "Ballada o ciotce Matyldzie", "Bardzo smutna piosenka retro" czy „ Jeść, pić, kochać”.

Wystąpią:

Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, lider

Anna Treter - śpiew, instrumenty klawiszowe

Marek Tomczyk – gitara

Andrzej Żurek - gitara basowa

PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY, 13.12.2015r. GODZ. 15:30 i 18:30

 

Polska prapremiera kultowej brytyjskiej komedii

PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY

czyli kto widział Pannę Flint?

DATA: 13 grudnia 2015r.

GODZINA: 15.30 i 18.30

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 95zł/80zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biuro edma.art - ul. Szopena 7 II piętro,  Trasa Podziemna- Rynek 26, oraz:  www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: BUDEMEX – impresariat edma.art, tel. 506553937

OPIS:

          Polska prapremiera błyskotliwej komedii mistrzów gatunku - Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak “Dekorator” czy “Chwile słabości” - obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach. PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY…to esencja brytyjskiego humoru! Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności. Trudno bowiem o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż PODATKI! Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło "Urząd Skarbowy" powoduje zimne dreszcze! O wielkich przekrętach i ich "bohaterach" czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i… zazdrością. Jak przechytrzyć Skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy?

Bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana znaleźli sposób!

Reżyseria: Andrzej Rozhin, Scenografia: Dorota Banasik

Tłumaczenie: Klaudyna Rozhin, Asystent reżysera: Dorota Semeryt
Obsada (wymiennie) :
Łukasz NOWICKI/ Rafał CIESZYŃSKI
Joanna MORO/ Katarzyna KWIATKOWSKA
Maja BOHOSIEWICZ/ Maria DEJMEK
Michał PIELA/Jacek KOPCZYŃSKI
Dorota CHOTECKA/ Dorota NOWAKOWSKA
Bogdan KALUS/ Andrzej PIECZYŃSKI

VALSE DE VIENNE, 16.12.2015 GODZ. 19:00

VALSES DE VIENNE

DATA: 16.12.2015r.

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 120 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, sieć EMPiK, www.ticketpro.pl, www.eBilet.pl, www.kupbilecik.pl, bilety grupowe (22) 723 03 70

ORGANIZATOR: Filip Premium Sp. z o.o., tel.  (22) 723 02 02

OPIS:

Valses De Vienne – Walce Wiedeńskie, jak nie kochać Straussa za jego przepiękną muzykę?
Budapest Strauss Orchestra & Ballet  - blisko 40 osobowy zespół  wirtuozów tańca i muzyki Johanna Straussa dla których wykonywanie walców i polek jest wielką pasją i celem życia, mistrzostwo,  artyzm i radość życia w każdym szczególe. Dystyngowane  ubiory orkiestry i przepiękne stroje baletu przenoszą nas do epoki roztańczonego Wiednia XIX wieku. W repertuarze usłyszymy i zobaczymy najpiękniejsze dzieła : Marsz Radeckiego, Nad Pięknym Modrym Dunajem, Tarantella, uwerturę z Zemsty Nietoperza, Pizzicato Polkę, Barona Cygańskiego i wiele innych utworów. To trzeba przeżyć – koniecznie!

NOWOROCZNY KONCERT OPERETKOWY 2016, 02.01.2016 GODZ. 16:00 i 19:30

 

"NOWOROCZNY KONCERT OPERETKOWY 2016"

W WYKONANIU ARTYSTÓW TEATRU NARODOWEGO OPERETKI KIJOWSKIEJ

 

DATA: 02.01.2016

GODZINA: 16.00 i 19.30

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 85  zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii,  Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (Podziemna Trasa Turystyczna) ul. Rynek 26, Salony EMPIK

online: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.pl

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa tel. 694 726 963, 601 791 474

CZAS TRWANIA: 2h 50min

OPIS:

W grudniu 2009 roku TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ obchodził swoje 75 urodziny i otrzymał status Opery Narodowej. Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe (pokazy, koncerty, orkiestra symfoniczna, opera i balet) oraz wdrażanych jest wiele eksperymentów twórczych. Nowoczesny okres teatru jest bardzo ciekawy i bogaty, utalentowani aktorzy dają publiczności uczucie prawdziwych uniesień. Wielofunkcyjny teatr muzyczny z jasno określoną strategią rozwoju, przejmuje różnorodność stylów i kierunków, zaprasza artystów z innych teatrów i innych krajów i jest w ciągłym poszukiwaniu nowych kreatywny pomysłów. W koncercie występują soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, orkiestra, pary baletowe oraz chór. W koncercie występują: soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, orkiestra, pary baletowe oraz chór.

• Valeria Tulis Sopran, • Oksana Yarovaya Sopran, • Maria Kononova Sopran, • Aleksander Chuvpylo Tenor, • Ivan Korenivskiy Baryton, • Dmytro Fosczanka Tenor, • Oleksandr Ostrovski Tenor, • Bartosz Kuczyk Prowadzący, • Dyrygent Igor Iaroshenko

PROGRAM KONCERTU:

I część

1) Johann Strauss "Baron cygański" Uwertura - orkiestra

2) Johann Strauss "Zemsta nietoperza" akt II Toast Orłowskiego

3) Johann Straussa „Zemsta nietoperza„ akt II Duet z zegarkiem Rosalindy i Eisensteina

4) Emerich Kalmann Księżniczka Czardasza

5) Franciszek Lehar "Kraina uśmiechu" – akt II – „Twoim jest serce me”

6) Franciszek Lehar „Cygańska miłość" akt II czardasz Ilony „Kiedy skrzypki grają”

7) Franciszek Lehar „Frasquita” Serenada Armana

8) Emerich Kalmann "Hrabina Marica" – czardasz balet

9) Franciszek Lehar "Paganini" Pieśń Anny Lizy – akt I „Serce drży , ogień płonie w mojej krwi„

10) Johann Strauss "Baron cygański" akt I „Wielka sława to żart „

11) Taniec cygański Balet

12) Franciszek Lehar "Wesoła wdówka" akt III „Usta Milczą dusza śpiewa”

13) Giacomo Puccini „Cyganeria” Walc Musetty

14) Emerich Kalmann „Księżniczka Cyrkówka” – „Te cudne oczy„

15) Franciszek Lehar „Giuditta” – „Kto me usta całuje ten śni „

16) Emerich Kalmann “ Księżniczka Czardasza” duet Sylwii i Edwina

17) Jacquess Offenbach "Orfeusz w piekle” Kankan - balet

przerwa 15 minut

II część

1)Vittorio Monti „Czardasz” Balet

2)„Czarne brwi” ukraińska pieśń narodowa

3)Robert Stolz „Brunetki –blondynki” z repertuaru Jana Kiepury

4)Gioacchino Rossini ,,Cyrulik sewilski” Aria Figara

5)Charles Gounod ,,Romeo i Julia” Walc Julii

6)Pablo Sorozabl, Romanza de Leandro zarzuela

7)Louis Prima Sing, sing, sing Balet

8)Riccardo Cocciante Le Cathedrales z musicalu ,,Dzwonnik z Notre Dame,,

9)Rodolfo Falvo ,,Dicitencello vuie,, włoska pieśń

10) Fredrik Kempe „La voix”

11) Josh Groban „Per te”

12) Francesco Sartori „Con Te Partiro” "Time to Say Goodbye"

13) Giuseppe Verdi „Brindisi” La traviata

 

Galeria zdjęć:

http://agencjabrussa.pl/realizacje/item/712-operetka-kijowska
http://www.agencja-artystyczna.pl/k2/k2-categories/aktualnosci/item/255-realizacje-teatr-narodowy-operetki-kijowskiej

SZEHEREZADA, 23.01.2016 GODZ. 19:00

Widowisko multimedialne

SZEHEREZADA

DATA: 23.01.2016r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 70zł/90zł/110zł

SPRZEDAŻ: www.filharmoniafutura.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl, biletin.pl, eventim, w sieci Empik, w kasach filharmonii,  kontakt: +48 533 955 593

ORGANIZATOR: Filharmonia Futura (+48 533 955 593)

CZAS TRWANIA: 1,20h

OPIS:

SZEHEREZADA - pierwsze w Polsce widowisko multimedialne inspirowane baśaniami tysiąca i jednej nocy. Ruch, kolor, światło, muzyka pełna tanecznych rytmów, zmysłowy taniec, kostiumy (z wykorzystaniem techniki bodypainting), niezwykle barwne wizualizacje. W rolę Szeherezady wciela się pochodząca z Jemenu – Rasm Al-Mashan. Muzyka widowiska to połączenie nurtu ethno i jazzu w wykonaniu znakomitych instrumentalistów orkiestry Filharmonii Futura.

zwiastuny:

https://vimeo.com/143114588

https://vimeo.com/141912012

 

szczegóły na: www.filharmoniafutura.pl

SYMPHONICA, 06.02.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

Widowisko Multimedialne

SYMPHONICA

DATA: 06.02.2016

GODZINA: 16:00  i  19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80zł/100zł/120zł

SPRZEDAŻ: www.filharmoniafutura.pl, ebilet, biletin, ticketpro, eventim, w sieci Empik i  w kasach filharmonii, kontakt: +48 533 955 593

ORGANIZATOR: Filharmonia Futura,kontakt: +48 533 955 593

CZAS TRWANIA: 1:40 godz.

OPIS:

SYMPHONICA - widowisko multimedialne z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej (ex Lombard), gwiazd The Voice of Poland: Damiana Ukeje i Moniki Pilarczyk oraz sopranistki Sylwii Lorens, krakowskiego aktora Karola Śmiałka i tancerki Art Color Ballet Agaty Glenc*. Muzyka zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Iron Maiden,  Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish w symfonicznych aranżacjach, w niezwykłej multimedialnej oprawie.

zwiastuny:

https://vimeo.com/141912012

https://vimeo.com/128715967

https://vimeo.com/140556799

szczegóły na:www.symphonica.info.pl, www.filharmoniafutura.pl

*organizator zastrzega sobie prawo zmian w doborze wykonawców

HISZPAŃSKA MUCHA, 05.03.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

 

HISZPAŃSKA MUCHA

Czyli erotyczna komedia omyłek!

DATA: 05.03.2016r.

GODZINA: 16.00 i 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 90zł/70zł

SPRZEDAŻ:Filharmonia- KASA tel. 17/852 02 72; PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA- Rynek 26  tel. 17/875 47 74; www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR (+zamówienia zbiorowe):tel. 604-424-320 ; 531-531-001 ; 608-590-243 ;e-mail:    ;  www.agencjamuza.pl

OPIS:

Londyn. Początek lat 30. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry'ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Szalone lata 30, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

OBSADA:

Anna KORCZ

Sambor CZARNOTA

Piotr SZWEDES

Martyna KLISZEWSKA

Dorota ZIĘCIOWSKA

LUNCH O PÓŁNOCY, 08.03.215 GODZ. 16:00 i 19:00

LUNCH O PÓŁNOCY
DATA: 08.03.2016r.

GODZINA: 16.00 i 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 95zł/70zł

SPRZEDAŻ:Filharmonia- KASA tel. 17/852 02 72; PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA- Rynek 26  tel. 17/875 47 74; www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Galeria Artystyczna S.C., kontakt: tel. kom.: 575 919 123 ;e-mail: 
OPIS:

W szesnastą rocznicę ślubu Roman zaprasza do swojego jeszcze niewykończonego domu poznaną przez internetowy portal parę, by urządzić wspólne frywolne party. Tajemnicze spotkanie ma być niespodzianką i prezentem dla jego żony Barbary. Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że do ich nowego lokum trafiają niewłaściwi ludzie. Omyłkowe spotkanie staje się pretekstem do opowieści o małżeńskich związkach, miłości, seksie i  marzeniach, głęboko skrywanych w naszej podświadomości. Najnowsza sztuka Jakuba Przebindowskiego, autora takich sztuk, jak „Antoine”, „Botox” czy „Hiszpańska Mucha” to próba przyjrzenia się temu co nas podnieca, bawi i intryguje.
Obsada: Joanna Kurowska, Anna Oberc, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski

EDYTA GEPERT z zespołem VASIE, 12.03.2016, GODZ. 18:00

„Edyta Geppert z zespołem VASIE”

DATA: 12.03.2016

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 95zł/90zł

SPRZEDAŻ: Bilety do nabycia u organizatora tel. 794 759 447 oraz w kasie Filharmonii od 1 stycznia 2016 roku, tel. 17 852 02 72

Bilety grupowe: tel. 794 759 447 , Sprzedaż internetowa: www.teatrsmiechu.pl( bez prowizji),  www.kupbilecik.pl,

ORGANIZATOR: www.teatrsmiechu.pl, 794 759 447

CZAS TRWANIA: 100 min.

OPIS:

Serdecznie zapraszamy na recital znakomitej artystki, niezrównanej osobowości scenicznej Edyty Geppert, której tym razem będą towarzyszyć nie tylko muzycy stale współpracujący z piosenkarką Piotr Matuszczyk (fortepian) oraz Jerzy Szarecki (trąbka), ale także członkowie zespołu Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Wzbogacenie warstwy muzycznej o akordeon i dwie gitary, pozwala słynącej z niezwykłej ekspresji oraz wysublimowanej interpretacji tekstów piosenek Edycie Geppert, oczarować widzów na nowo. Artystka od momentu debiutu w 1984 roku przywiązuje szczególną wagę do repertuaru, skupiając się na doborze pereł polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów prezentowanych od lat na scenie w kunsztownej oprawie muzycznej przez Edytę Geppert są między innymi: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jacek Cygan czy Magda Czapińska. Edyta Geppert cieszy sie zasłużoną renomą, którą zawdzięcza w znacznej mierze prócz talentu, także dopracowaniu do perfekcji umiejętności swobodnej zmiany nastrojów, od tonów lirycznych, delikatnych, miejscami żartobliwych po gwałtowne, ekspresyjne środki wyrazu. Recital z udziałem tak różnorodnego instrumentarium stanowi niepowtarzalną szansę na przeżycie emocji, których dostarczają tylko nieliczni, obdarzeni charyzmą artyści, do których bez wątpienia należy Edyta Geppert-dama polskiej piosenki poetyckiej.

Scenariusz i reżyseria:Piotr Loretz

 Zespół Vasie:  Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski  oraz Piotr Matuszczyk na fortepianie i Jerzy Szarecki – na trąbce.  

 

Jedna z nielicznych, która z wierności Sztuce i sobie uczyniła wskazanie niezłomne. Żadnych umizgów dla poklasku, ani artystycznych kompromisów. I repertuar dobierany starannie; zresztą Edyta Geppert wnosi ten rodzaj szlachetności, że nawet z piosenki pozornie mniejszych lotów czyni perełkę.

                                                                Wacław Krupiński,Dziennik Polski, 24 października 2015 r.

Edyta Geppert od lat cudownie splata ową zanurzoną w zadumie lirykę, w której niegdyś były nasze lęki i smutki, z żartobliwymi piosenkami, pisanymi dla gwiazd kabaretów przez Hemara. I jest w tym wspaniale przewrotna, zalotna, a jej śmiech uwodzi i czaruje słuchaczy. Zabawnie ogrywa tak siebie, jak i pojawiającego się na estradzie Piotra Loretza. Była w tych piosenkach Edyta Geppert opromieniona, radosna, szczęśliwa....

                                                               Wacław Krupiński,Dziennik Polski, 24 października 2015 r.

Perfekcyjna w śpiewie, wyczulona na każdy dźwięk, nienaganna w geście - z tym charakterystycznym zanurzeniem dłoni we włosach; to zatrzymana w kadrze tworzonym przez smugę światła, to wirująca w tańcu z temperamentem, przywołującym węgierską domieszkę krwi i czardasze słuchane w młodości... Wielki recital.

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,