Imprezy innych organizatorów

drukuj

OPERETKI CZAR - ZMIANA TERMINU

Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert OPERETKI CZAR zostaje przeniesiony z dnia 29.02.2016r. na 13.04.2016r. Bilety zachowują ważność. Ewentualne zwroty można dokonywać w miejscu ich zakupu.

GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERETKOWYCH. 11.02.2016 GODZ. 19:00

"GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERTKOWYCH"

w wykonaniu artystów

Narodowego Teatru i Baletu z Odessy

DATA: 11.02.2016

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia w Rzeszowie

CENA: 85 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, Podziemna Trasa Turystyczna ul. Rynek, zamówienia grupowe 694 726 963, 790 703 785

Sprzedaż online: www.kupbilecik.plwww.biletyna.plwww.ebilet.pl

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa

CZAS TRWANIA: 2h 40 min.

OPIS:

Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERTKOWYCH", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Artyści:

Alina Vorokh sopran

Katerina Lian sopran

Szafranskaya Taisiya sopran

Dmitry Mikheyev tenor

Alexandr Stryuk baryton

Vasyliy Dobrowolski baryton

Vitaliy Kovalchuk dyrygent

Bartosz Kuczyk prowadzący

 

PROGRAM

Część I

1.      Zemsta Nietoperza – uwertura - Johann Strauss

2.      My Fair Lady – Przetańczyć całą noc T. Loeve

3.      My Fair lady - aria Tę ulicę znam F. Loeve

4.      Te cudne oczy – E.Kalman

5.      Operetka Giuditta – Kto me usta całuje ten śni - F. Lehar

6.      Wesoła wdówka – Pieśń Wieli – F. Lehar

7.      Usta milczą, dusza śpiewa – F. Lehar

8.      Kraina uśmiechu – Twoim jest serce me F. Lehar

9.      Hrabina Marica – Graj piękny Cyganie – E. Kalman

10.  Zemsta Nietoperza – Kuplety Adeli – J. Strauss

11.  Zemsta Nietoperza – W soczystym winnym gronie – J. Strauss

12.  Grzmoty i błyski – J. Strauss

13.  Maria – L. Bernstein

14.  Nella fantasia – E. Morricone

Część II

15.  Orkiestra - Piraci z Karaibów

16.  Upiór w Operze – Aria Christin – A. L. Webber

17.  Upiór w Operze - Myśl o mnie – A. L. Webber

18.  Upiór w Operze – duet Raoul Christine – Wszystko czego dziś chcę

19.  Temat przewodni Love story

20.  Pieśń na pożegnanie

21.  O sole Mio – tekst Giovanni Capurro, muzyka – Eduardo Di Capua.

22.  Granada – A. Lara

 

Artyści:

Alina Vorokh

Solistka Opery Narodowej i Teatru w Oddesie na Ukrainie oraz Solistka Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie w latach 2006-2007. Wzięła udział w światowej klasie koncercie „Artyści Ludziom” im. Ludmila Shemchuk. W 2006r. zdobyła pierwsze miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie piosenki greckiej w Mariupolu na Ukrainie. Koncertuje w krajach takich jak: Ukraina, Rosja, Anglia, Szkocja, Francja, Niemcy, Rumunia, Polska oraz Turcja. Jest wszechstronnie uzdolniona gra na pianinie, gitarze i saksofonie.

Katerina Lian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Odessie w specjalizacji śpiewu operowego oraz dyrygentury chóralnej. Od 2011 r. zawodowo związana z Narodową Operą w Odessie. Jest laureatką pierwszego miejsca w Międzynarodowych konkursach: „Południowy Express” oraz “Sztuka XXI wieku”. Debiutowała jako  Carmen (“Carmen”, G. Bizet) w nowoczesnej produkcji prowadzonej przez dyrektora scenicznego  Bert Bijnen (Holandia).

Szafranskaya Taisiya

Solistka Narodowej Akademickiej Opery w Odessie i Teatru Baletowego. Laureatka konkursów międzynarodowych. Jej znakiem szczególnym jest piękny, czysty głos sopranowy.

Dmitry Mikheyev

Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Kultury na kierunku wokalnym. Doświadczenie sceniczne zdobywał na deskach teatru i opery. Studiował również śpiew w Nowym Yorku u Denna Marek. Jest laureatem Gran Prix w międzynarodowym konkursie wokalu we Włoszech 2011. Brał udział w licznych koncertach w całej Europie.

Alexandr Stryuk

Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny w Nikolaev na Ukrainie. Charakteryzuje się oryginalnym i silnym głosem oraz wyjątkową technikę śpiewu. W jego repertuarze znajdziemy wiele dzieł: Eugene Onegin, Jermon, Amonasro, Prince, części Roberta, kameralne utwory, oraz piosenki folkowe. W 1992-1996r. studiował w Narodowej Szkole Muzycznej w Nikolaevie, na kierunku chóralnym. Jest laureatem wielu nagród w konkursach.

Vasyliy Dobrowolski

Vasyliy Dobrovolskiy jest jednym z wyróżniających się śpiewaków operowych na Ukrainie. Posiada silny, czysty głos oraz talent aktorski, który często pomaga mu w odgrywanych rolach. Od 2010 Vasiliy jest solistą Narodowej Opery i Teatru Baletowego w Oddessie. Występuję również jako solista w Narodowej Operze w Bukareszcie, w Rumunii oraz w Operze Romania Craiova, gdzie gra główne role.

Bartosz Kuczyk prowadzący

Urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Poznaniu. Uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, później w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą. Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym czasie nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz z którym brał udział w kilku tournée po Europie. W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournee ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego. Zajmował się organizacją i promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face ". W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu  miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow,Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2015 zaśpiewał i poprowadził ponad 600 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.


SINGLE PO JAPOŃSKU 14.02.2016 GODZ. 16:00

SINGLE PO JAPOŃSKU

 

DATA: 14.02.2016r.

GODZINA: 16.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 100zł/80zł

SPRZEDAŻ: Filharmonia- KASA tel. 17/852 02 72; PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA- Rynek 26  tel. 17/875 47 74; www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Galeria Artystyczna S.C., kontakt: tel. kom.: 575 919 123 ;e-mail:  galeriaartystyczna.sc@gmail.com

OPIS:

Sztuka Marcina Szczygielskiego "Single po japońsku", kontynuacja wcześniejszych "Singli i Remiksów", to komedia pomyłek. Farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które - niczym soczewka powiększającego szkła - pozwala wyraźniej dostrzec umykające nam w codziennym życiu szczegóły, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierającym dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni.

Witajcie w korporacji! Słowo "wolność" wydaję się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, na sens i celowość działań, czy też na szczęście. Tak wygląda normalne korporacyjne życie - a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie. Magda, Nirek, Joanna i Sebastian - członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Gdy okazuję się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel - tym razem pochodzący z Japonii - a obowiązującym strojem staję się... kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia - i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu...

OBSADA:

Anna Mucha

Katarzyna Maciąg

Lesław Żurek

Wojciech Medyński

Andrzej Piaseczny "Kalejdoskop" 27.02.2016R. GODZ. 19:00

Andrzej Piaseczny „Kalejdoskop”

DATA: 27.02.2016

GODZINA: 19:00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka / Rzeszów

CENA: 125 zł / 100 zł

SPRZEDAŻ: kasy filharmonii, Kino Zorza, Trasa Podziemna oraz w Internecie na biletin.pl, eventim.pl, bilety24.pl

ORGANIZATOR: Redakcja Artystyczna Live Concert, tel. 22 403 46 65

CZAS TRWANIA: 100 min

OPIS:

Andrzej Piaseczny „Kalejdoskop”

Artysta, zespół oraz towarzysząca im Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective

– tego nie można przegapić!

 Wszyscy uwielbiamy zabawy kalejdoskopem… Wystarczy lekko obrócić lunetę, wystarczy drżenie dłoni, by naszym oczom ukazał się nowy, bajeczny widok. Przeznaczony wyłącznie dla nas – możemy być pewni, że nikt inny go nie powtórzy.

„Kalejdoskop“ Andrzeja Piasecznego jest równie barwny, zaskakujący i podobnie niepowtarzalny. Owszem, wszyscy usłyszymy te same piosenki, ale przecież nie takie same. Artysta zaproponował tym razem autorskie reinterpretacje nie tylko znanych, ale wręcz uwielbianych utworów, więc każdy będzie przeżywał je przez pryzmat własnych doświadczeń, każdy doda do tych dźwięków brzmienia osobistych sentymentów, skojarzeń i wzruszeń. Bo jak tu się nie wzruszać przy „Do kołyski” Dżemu, „Zanim zrozumiesz” Varius Manx czy „Liście” Heya?

Na wymienionych tytułach lista nie kończy się, ale dopiero zaczyna. Andrzej Piaseczny wśpiewuje nowe życie również w piosenki z repertuaru Kayah, Myslovitz, Roberta Gawlińskiego i Edyty Bartosiewicz, przypomina też własne hity. Pierwszy z nich - „Ja (moja twarz) - to jeszcze czasy Mafii, drugi – „Wszystko trzeba przeżyć” – w oryginale ukazał się na trzeciej solowej płycie artysty. Oprócz reinterpretacji najnowszej klasyki polskiej piosenki Piaseczny proponuje na nowym albumie dwie premierowe kompozycje, które na pewno równie szybko trafią do kanonu, co do serc fanów.

„Kalejdoskop” to śmiały pomysł, ale wokalista nie szczędził sił i środków, by zrealizować swoje marzenia. Ta brawurowa realizacja nie ma precedensu w historii polskiej muzyki rozrywkowej, ale jeśli Andrzej Piaseczny nie miałby tego zrobić – to kto?

Zapraszamy na magiczny koncert promujący najnowszą płytę Artysty, gdzie zapewne nie zabraknie też ulubionych utworów Artysty oraz publiczności!

KABARET SMAIL, 28.02.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

 

KABARET SMAIL PT. „TO CI TŁUMACZĘ”

DATA: 28.02.2016

GODZINA: 16.00, 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 90/80/70/60 zł.

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, biletynakabarety.pl

ORGANIZATOR: Jerzy Grazda tel. 501 312 571

CZAS TRWANIA: 110 minut

OPIS:

„To Ci tłumaczę!” – to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina. Jak sugeruje sam tytuł Andrzej Paweł i Michał podczas prawie 2 godzinnego spektaklu starają się wyjaśnić kilka zagadnień, które spotykamy w życiu codziennym. Zagadnienia, które wbrew pozorom wymagają tłumaczenia w stylu kabaretu Smile.
Dylematy młodego ojca oraz problemy z naszym pięknym polskim językiem jak zwykle Michał rozwiązuje śpiewająco (tak, naprawdę śpiewa na żywo). Pojawia się jutuberka (modne ostatnio słowo) o skomplikowanym pseudonimie artystycznym. 
Artyści tłumaczą też i zwracają uwagę na wszechobecne uzależnienie od nowoczesnych technologii, ale też od dopalaczy. Choć śmiało stwierdzić można że to pierwsze z powodzeniem w nowym programie wykorzystują.
Premiera: listopad 2015.
Czas trwania: 110 minut (zależnie od prędkości transferu wifi)
Przyjdź, daj się wciągnąć w show i bądź jego częścią. Daj wytłumaczyć sobie kilka prostych tematów.
Miłego spektaklu!

HISZPAŃSKA MUCHA, 05.03.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

 

HISZPAŃSKA MUCHA

Czyli erotyczna komedia omyłek!

DATA: 05.03.2016r.

GODZINA: 16.00 i 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 90zł/70zł

SPRZEDAŻ:Filharmonia- KASA tel. 17/852 02 72; PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA- Rynek 26  tel. 17/875 47 74; www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR (+zamówienia zbiorowe):tel. 604-424-320 ; 531-531-001 ; 608-590-243 ;e-mail:    ;  www.agencjamuza.pl

OPIS:

Londyn. Początek lat 30. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry'ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Szalone lata 30, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

OBSADA:

Anna KORCZ

Sambor CZARNOTA

Piotr SZWEDES

Martyna KLISZEWSKA

Dorota ZIĘCIOWSKA

GOŁO I WESOŁO, 06.03.2016 GODZ. 16:00

GOŁO I WESOŁO

DATA: 6 marca 2016

GODZINA: 16.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka ul. Fryderyka Szopena 30, Rzeszów

CENA: 95 zł

Sprzedaż: Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora:
Edward Małek, tel.506 55 39 37, mail: , www.edma.art.pl
Bilety indywidualne: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biuro edma.art - ul. Szopena 7 II piętro,  Trasa Podziemna- Rynek 26, oraz:  www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Impresariat edma.art Edward Małek tel. 506553937

CZAS TRWANIA: 120 minut

Komedia "Goło i wesoło" autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowana jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych. "Goło i wesoło" okazało się hitem nie tylko w teatrach - film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie "Napalone Nosorożce".

Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie "Eden". Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji. Jesteśmy świadkami komicznych prób "baletowych", podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu "Napalonych Nosorożców", którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie "Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!"...

LUNCH O PÓŁNOCY, 08.03.2016 GODZ. 19:00

LUNCH O PÓŁNOCY
DATA: 08.03.2016r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 95zł/70zł

SPRZEDAŻ:Filharmonia- KASA tel. 17/852 02 72; PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA- Rynek 26  tel. 17/875 47 74; www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: Galeria Artystyczna S.C., kontakt: tel. kom.: 575 919 123 ;e-mail: 
OPIS:

W szesnastą rocznicę ślubu Roman zaprasza do swojego jeszcze niewykończonego domu poznaną przez internetowy portal parę, by urządzić wspólne frywolne party. Tajemnicze spotkanie ma być niespodzianką i prezentem dla jego żony Barbary. Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że do ich nowego lokum trafiają niewłaściwi ludzie. Omyłkowe spotkanie staje się pretekstem do opowieści o małżeńskich związkach, miłości, seksie i  marzeniach, głęboko skrywanych w naszej podświadomości. Najnowsza sztuka Jakuba Przebindowskiego, autora takich sztuk, jak „Antoine”, „Botox” czy „Hiszpańska Mucha” to próba przyjrzenia się temu co nas podnieca, bawi i intryguje.
Obsada: Joanna Kurowska, Anna Oberc, Piotr Gąsowski, Paweł Królikowski

EDYTA GEPERT z zespołem VASIE, 12.03.2016, GODZ. 18:00

„Edyta Geppert z zespołem VASIE”

DATA: 12.03.2016

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 95zł/90zł

SPRZEDAŻ: Bilety do nabycia u organizatora tel. 794 759 447 oraz w kasie Filharmonii od 1 stycznia 2016 roku, tel. 17 852 02 72

Bilety grupowe: tel. 794 759 447 , Sprzedaż internetowa: www.teatrsmiechu.pl( bez prowizji),  www.kupbilecik.pl,

ORGANIZATOR: www.teatrsmiechu.pl, 794 759 447

CZAS TRWANIA: 100 min.

OPIS:

Serdecznie zapraszamy na recital znakomitej artystki, niezrównanej osobowości scenicznej Edyty Geppert, której tym razem będą towarzyszyć nie tylko muzycy stale współpracujący z piosenkarką Piotr Matuszczyk (fortepian) oraz Jerzy Szarecki (trąbka), ale także członkowie zespołu Vasie (Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Wzbogacenie warstwy muzycznej o akordeon i dwie gitary, pozwala słynącej z niezwykłej ekspresji oraz wysublimowanej interpretacji tekstów piosenek Edycie Geppert, oczarować widzów na nowo. Artystka od momentu debiutu w 1984 roku przywiązuje szczególną wagę do repertuaru, skupiając się na doborze pereł polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów prezentowanych od lat na scenie w kunsztownej oprawie muzycznej przez Edytę Geppert są między innymi: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jacek Cygan czy Magda Czapińska. Edyta Geppert cieszy sie zasłużoną renomą, którą zawdzięcza w znacznej mierze prócz talentu, także dopracowaniu do perfekcji umiejętności swobodnej zmiany nastrojów, od tonów lirycznych, delikatnych, miejscami żartobliwych po gwałtowne, ekspresyjne środki wyrazu. Recital z udziałem tak różnorodnego instrumentarium stanowi niepowtarzalną szansę na przeżycie emocji, których dostarczają tylko nieliczni, obdarzeni charyzmą artyści, do których bez wątpienia należy Edyta Geppert-dama polskiej piosenki poetyckiej.

Scenariusz i reżyseria:Piotr Loretz

 Zespół Vasie:  Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski  oraz Piotr Matuszczyk na fortepianie i Jerzy Szarecki – na trąbce.  

 

Jedna z nielicznych, która z wierności Sztuce i sobie uczyniła wskazanie niezłomne. Żadnych umizgów dla poklasku, ani artystycznych kompromisów. I repertuar dobierany starannie; zresztą Edyta Geppert wnosi ten rodzaj szlachetności, że nawet z piosenki pozornie mniejszych lotów czyni perełkę.

                                                                Wacław Krupiński,Dziennik Polski, 24 października 2015 r.

Edyta Geppert od lat cudownie splata ową zanurzoną w zadumie lirykę, w której niegdyś były nasze lęki i smutki, z żartobliwymi piosenkami, pisanymi dla gwiazd kabaretów przez Hemara. I jest w tym wspaniale przewrotna, zalotna, a jej śmiech uwodzi i czaruje słuchaczy. Zabawnie ogrywa tak siebie, jak i pojawiającego się na estradzie Piotra Loretza. Była w tych piosenkach Edyta Geppert opromieniona, radosna, szczęśliwa....

                                                               Wacław Krupiński,Dziennik Polski, 24 października 2015 r.

Perfekcyjna w śpiewie, wyczulona na każdy dźwięk, nienaganna w geście - z tym charakterystycznym zanurzeniem dłoni we włosach; to zatrzymana w kadrze tworzonym przez smugę światła, to wirująca w tańcu z temperamentem, przywołującym węgierską domieszkę krwi i czardasze słuchane w młodości... Wielki recital.

NABUCCO 17.03.2016 GODZ. 19:00

NABUCCO

DATA: 17.03.2016 r.

GODZINA: 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 135 zł, 115 zł, 85 zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, Kasa Podziemnej Trasy Turystycznej (Rynek 26) oraz eventim.pl i kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: A.A. Pro Musica 71 337 32 08

CZAS TRWANIA: ok. 2h 25 min.

 

W marcu będzie można zobaczyć słynną operę Giuseppe Verdiego Nabucco. W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala Giulio Boschetti. W widowisku operowym w roli Abigail wystąpiSilvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra.

Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feeria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą nasycone kolorami stylizowane kostiumy.

NABUCCO to jedna z pierwszych oper Verdiego, która już od dnia premiery 9 marca 1842 roku w La Scali przyniosła kompozytorowi niezwykły sukces i sławę. Fenomen tego arcydzieła związany jest ściśle z historią Włoch, których północne prowincje właśnie w tym okresie były pod panowaniem Austrii, a Verdi – gorący patriota całym sercem popierał aktywnie działające ruchy wolnościowe.       

Główną osią akcji opery jest bowiem dążenie narodu żydowskiego do uwolnienia się spod jarzma Babilończyków. Analogie były czytelne, wzniosła muzyka Verdiego porywała publiczność do burzliwych demonstracji patriotycznych a przepiękne Va pensiero... stało się nieformalnym hymnem Włoch. Również samo nazwisko młodego kompozytora stało się dla rewolucjonistów homonimem oznaczającym: Victor Emmanuel, Rex d'Italia (V.E.R.D.I.).

Obecnie Nabucco Giuseppe Verdiego należy do żelaznego repertuaru niemal każdego teatru operowego na świecie.

Radio Rzeszów objęło patronat medialny nad wydarzeniem Nabucco w Rzeszowie.

OPERA LWOWSKA VIVAT OPERETKA, 19.03.2016 GODZ. 20:00

OPERA LWOWSKA VIVAT OPERETKA

 

DATA: 19.03.2016r.

GODZINA: 20:00

MIEJSCE: FILHARMONIA PODKARPACKA

CENA: I MIEJSCA 120ZŁ, II MIEJSCA 100ZŁ, III MIEJSCA 80ZŁ

SPRZEDAŻ: KASA FILHARMONII ORAZ NA WWW.KUPBILECIK.PL

ORGANIZATOR: IVAART.sp z o.o. tel. 730-885-555

CZAS TRWANIA: 1 GODZINA 45 MIN

 

VIVAT OPERETTA

To najpiękniejsze duety i arie operetkowe świata

J. Straussa. Toast Orłowski z operetki "Zemsta nietoperza"

J. Straussa. Aria Adeli z operetki "Zemsta nietoperza"

J. Straussa. "Gangster galop"

I. Kalmana. Aria Pana X z operetki "Księżniczka cyrkówka"

F. Lo. Piosenka Elizy z musicalu "My Fair Lady"

I. Kalmana. Duet Silvy i Edwina z operetki "Silva"

F. Lehara. Romans

I. Kalmana. Duet Boniego i Stasi z operetki "Księżniczka czardasza"

J. Strauss. Polka "Trick utwór"

J. Straussa. Walc "Opowieści Lasku Wiedeńskiego"

F. Lo. Freddie. Serenada z musicalu "My Fair Lady"

F. Lehara. Duet Hanna i Danilo

J. Straussa. Walc "Odgłosy wiosny" z operetki "Wesoła wdówka"

J. Offenbacha. Aria Perikoly z operetki "Perikola"

F. Lehar. Aria Księcia z operetki "Kraina uśmiechu"

V. Yumens. "Rumba, Carioca"

F. Lehara. Aria Giuditty z operetki "Giuditta"

I. Kalmana. Duet Sarah i Gaston "Ha-ca-ca" z operetki "Cygańska Prime"

J. Offenbach. Kankan z operetki "Orfeusz w piekle"

I. Kalmana. Suita z operetki "Fiołek Montmartu"

MICHAŁ BAJOR "MOJA MIŁOŚĆ" 20.03.2016r. GODZ. 17:00

Michał Bajor „MOJA MIŁOŚĆ”

DATA: 20.03.2016r.

GODZINA: 17.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 80zł, 75zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, Piwnice Rzeszowskie, Sieć Empik

ORGANIZATOR: Dariusz Sułkowski Agencja Impresariat Gniezno (502 047 830)

CZAS TRWANIA: 1,30h

 

MICHAŁ BAJOR UJAWNIA OKŁADKĘ I SZCZEGÓŁY SWOJEJ NOWEJ PŁYTY ORAZ ZAPOWIADA JESIENNO-ZIMOWĄ TRASĘ KONCERTOWĄ !

Zaszczyceni współpracą z Michałem Bajorem zdradzamy kolejny efekt naszych wspólnych artystycznych doświadczeń. Prezentujemy Państwu okładkę jego nowego albumu zatytułowanego „Moja miłość” oraz tracklistę tej wyjątkowej płyty. Premiera wydawnictwa będzie miała miejsce 2 października br. Album ukazuje się nakładem wytwórni Sony Music Poland.

Michał Bajor– choć trudno w to uwierzyć – czaruje nas i wzrusza swoim śpiewem już od ponad 40 lat, jak nikt inny łącząc oryginalny styl z najwyższą jakością.  „Moja miłość” to 19. płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim. Po albumach „Od Piaf do Garou” i „Moje podróże” przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy – by wymienić tylko „Prześliczną wiolonczelistkę”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Och, życie kocham cię nad życie” czy „Nie ma jak u mamy”. Ale na płycie pojawią się też dwie premierowe piosenki, napisane specjalnie dla Michała Bajora przez Wojciecha Młynarskiego, a zaśpiewane w duetach z Alicją Majewską i Anną Wyszkoni.

Produkcja muzyczna i aranżacje - Wojciech Borkowski

FILHARMONIA DOWCIPU I WALDEMAR MALICKI, 03.04.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki

w nowej trasie koncertowej

KLASYKA PO BANDZIE

 

DATA: 3.04.2016r.

GODZINA: 16:00 i 19:00

MIEJSCE:Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

CENA: 150zł/140zł/130 zł/100zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, ul. Chopina 30, Sieć sklepów EMPiK / Media Markt
Informacje i zamówienia grupowe tel. 77 441 05 33

ORGANIZATOR: Eskander , ul. Malczewskiego 3/1 , 45-030 Opole tel 77 441 05 33

CZAS TRWANIA: 120 minut

Najnowszy program z cyklu „Filharmonia dowcipu” to niespotykanie nigdzie indziej połączenie humoru i muzyki. To tu zderza się muzyka klasyczna i rozrywkowa z kabaretowym humorem i lekkością, dając zupełnie nową jakość. Oryginalne aranżacje, profesjonalizm ich wykonania i zaskakujące pointy sprawiają, że jest to widowisko bezkonkurencyjne i jedyne w swoim rodzaju. O wysoki poziom dwugodzinnego show dba sztab specjalistów w swoich dziedzinach, zapewniający najwyższą jakość dźwięku i imponujących świateł, a przede wszystkim kilkunastoosobowa orkiestra, wybitni soliści oraz niezastąpiony lider i narrator – Waldemar Malicki.

DAJCIE MI TENORA, 10.04.2015R. GODZ. 15:00 i 18:30

 

DAJCIE MI TENORA!

DATA: 10 kwietnia 2015 r.

GODZINA: 15.00 i 18.30

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA:  90 i 110 zł

SPRZEDAŻ: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biuro edma.art - ul. Szopena 7 II piętro,  Trasa Podziemna- Rynek 26, oraz:  www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl

ORGANIZATOR:BUDEMEX – impresariat edma.art, Edward Małek, tel. 506553937

CZAS TRWANIA: około2,5 h

OPIS:

DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy…
Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą tę misternie uknutą intrygę komplikują… kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka Dyrektora, Julia – egzaltowana Prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse. Czy Dyrektor Opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent Dyrektora – młody i niespełniony tenor, bohatersko uratuje sytuację i wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem… DAJCIE MI TENORA! to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy…
W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek! Tego nie da się opisać, to trzeba koniecznie zobaczyć!

Reżyser spektaklu, mistrz komedii, Marcin Sławiński zaprosił do odegrania przezabawnych postaci prawdziwy panteon gwiazd !

OBSADA w Rzeszowie: Olaf LUBASZENKO, Kasia SKRZYNECKA, Kasia ZIELIŃSKA, Marek KALISZUK, Marta MARZĘCKA, Andrzej BLUMENFELD, Halina BEDNARZ, Hiroaki MURAKAMI

OPERETKI CZAR, 13.04.2016 GODZ. 18:30

TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ

„Operetki czar”

W WYKONANIU ARTYSTÓW TEATRU NARODOWEGO OPERETKI KIJOWSKIEJ

DATA: 13.04.2016

GODZINA: 18.30

MIEJSCE:FILHARMONIA PODKARPACKA w Rzeszowie ul. Chopina 30

CENA: 85  zł

SPRZEDAŻ:Kasa Filharmonii,  Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (Podziemna Trasa Turystyczna) ul. Rynek 26, Salony EMPIK

online: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.pl

ORGANIZATOR: B&B Audio Jarosław Brussa tel. 694 726 963, 61 424 28 24

CZAS TRWANIA: 2h 50min

           

W grudniu 2009 roku TEATR NARODOWY OPERETKI KIJOWSKIEJ obchodził swoje 75 urodziny i otrzymał status Opery Narodowej. Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe (pokazy, koncerty, orkiestra symfoniczna, opera i balet) oraz wdrażanych jest wiele eksperymentów twórczych. Nowoczesny okres teatru jest bardzo ciekawy i bogaty, utalentowani aktorzy dają publiczności uczucie prawdziwych uniesień. Wielofunkcyjny teatr muzyczny z jasno określoną strategią rozwoju, przejmuje różnorodność stylów i kierunków, zaprasza artystów z innych teatrów i innych krajów i jest w ciągłym poszukiwaniu nowych kreatywny pomysłów. W koncercie występują soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, orkiestra, pary baletowe oraz chór.

W koncercie występują: soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, orkiestra, pary baletowe oraz chór.

 

• Valeria Tulis Sopran, • Oksana Yarovaya Sopran, • Maria Kononova Sopran, • Aleksander Chuvpylo Tenor,

• Ivan Korenivskiy Baryton, • Dmytro Fosczanka Tenor, • Oleksandr Ostrovski Tenor,

• Bartosz Kuczyk Prowadzący, • Dyrygent Igor Iaroshenko

PROGRAM KONCERTU:

I część

1) Johann Strauss "Baron cygański" Uwertura - orkiestra

2) Johann Strauss "Zemsta nietoperza" akt II Toast Orłowskiego

3) Johann Straussa „Zemsta nietoperza„ akt II Duet z zegarkiem Rosalindy i Eisensteina

4) Emerich Kalmann Księżniczka Czardasza

5) Franciszek Lehar "Kraina uśmiechu" – akt II – „Twoim jest serce me”

6) Franciszek Lehar „Cygańska miłość" akt II czardasz Ilony „Kiedy skrzypki grają”

7) Franciszek Lehar „Frasquita” Serenada Armana

8) Emerich Kalmann "Hrabina Marica" – czardasz balet

9) Franciszek Lehar "Paganini" Pieśń Anny Lizy – akt I „Serce drży , ogień płonie w mojej krwi„

10) Johann Strauss "Baron cygański" akt I „Wielka sława to żart „

11) Taniec cygański Balet

12) Franciszek Lehar "Wesoła wdówka" akt III „Usta Milczą dusza śpiewa”

13) Giacomo Puccini „Cyganeria” Walc Musetty

14) Emerich Kalmann „Księżniczka Cyrkówka” – „Te cudne oczy„

15) Franciszek Lehar „Giuditta” – „Kto me usta całuje ten śni „

16) Emerich Kalmann “ Księżniczka Czardasza” duet Sylwii i Edwina

17) Jacquess Offenbach "Orfeusz w piekle” Kankan - balet

przerwa 15 minut

II część

1)Vittorio Monti „Czardasz” Balet

2)„Czarne brwi” ukraińska pieśń narodowa

3)Robert Stolz „Brunetki –blondynki” z repertuaru Jana Kiepury

4)Gioacchino Rossini ,,Cyrulik sewilski” Aria Figara

5)Charles Gounod ,,Romeo i Julia” Walc Julii

6)Pablo Sorozabl, Romanza de Leandro zarzuela

7)Louis Prima Sing, sing, sing Balet

8)Riccardo Cocciante Le Cathedrales z musicalu ,,Dzwonnik z Notre Dame,,

9)Rodolfo Falvo ,,Dicitencello vuie,, włoska pieśń

10) Fredrik Kempe „La voix”

11) Josh Groban „Per te”

12) Francesco Sartori „Con Te Partiro” "Time to Say Goodbye"

13) Giuseppe Verdi „Brindisi” La traviata

 

Galeria zdjęć:

http://agencjabrussa.pl/realizacje/item/712-operetka-kijowska
http://www.agencja-artystyczna.pl/k2/k2-categories/aktualnosci/item/255-realizacje-teatr-narodowy-operetki-kijowskiej

 

IMIĘ, 16.04.2016 GODZ. 16:00 i 19:00

IMIĘ

DATA: 16.04.2016

GODZINA: 16.00 i 19.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 110zł/90zł/ 70zł

SPRZEDAŻ: Kasa Filharmonii, Trasa Podziemna, tel. 17/ 875-47-74,  790-703-785www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR: , www.agencjamuza.pl,  tel. 604-42-43-20  ;  tel. 531-531-001  ;  531-531-002

OPIS:

„Imię”, to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty „Imienia”, porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). I podobnie, jak sztuka Rezy, „Imię” nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki.
Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak / Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

OBSADA:

Elisabeth - Małgorzata Foremniak

Pierre – Szymon Bobrowski

Vincent – Wojciech Malajkat

Claude –  Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk

Anna – Dorota Krempa

Spektakl "enVOGUE", 02.04.2016R. GODZ. 18:00

Spektakl  "enVOGUE”

DATA: 2.04.2016 r.

GODZINA: 18.00

MIEJSCE: Filharmonia Podkarpacka

CENA: 65 zł/60/55zł

SPRZEDAŻ:

-Biuro Ogłoszeń Nowiny w Rzeszowie, ul. Unii Lubelskiej 3., poniedziałek - piątek w godz. 7.30 - 17.00. tel.:17 867 23 45
- Filharmonia Podkarpackatel. 17 852 02 72,
- www.kupbilecik.pl,
- BiletyNaKabarety.pl. 

 

ORGANIZATOR: Nowiny 519 503 511

CZAS TRWANIA: 1.20 godz.

OPIS:

enVogue” to komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury. Krzywe zwierciadło, w którym kobieta zobaczy cząstkę siebie i dystansem się również z siebie pośmieje, a mężczyzna będzie miał szansę odbyć podróż w głąb, nieobliczalnej jak halny, kobiecej duszy.

Dana Horn jest bohaterką sztuki“enVogue” (w tej roli występuje Beata Kawka). Dana to 42--letnia archeolog, profesor Yale, seksowna, inteligentna, błyskotliwa i niezależna. Ale - jak się okazuje - żadna z tych cech nie zapewnia kobiecie szczęścia. Kobieta w czterech ścianach swojego mieszkania zajada nie tylko chipsy, ale także samotność i frustrację. Zamiast brać z życia garściami, wykorzystując atrybuty swojej kobiecości, Dana czeka… na mężczyznę. Przeciwieństwem Dany, jej porażek, niespełnienia, marzeń, tęsknot, poczucia uciekającego czasu jest przebojowa przyjaciółka Lucy (Daria Widawska), wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Lucy próbuje ratować sytuację z pomocą mężczyzny. To Fryderyk (Kamil Pruban), przypadkowy i słabej jakości admirator wdzięków seksownej pani profesor. Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd matki Dany, Addison Forbes (Elżbieta Zającówna), zwanej panią Dexter. Skazana na sukces, Addison jak zawsze przejmuje pierwsze skrzypce. To doprowadza do wielu zabawnych sytuacji i zbiegów okoliczności. Komedię „enVogue” wyreżyserował Piotr Grabowski. Widzowie mogą podziwiać znakomity aktorski popis Beaty Kawki, Elżbiety Zającówny, Darii Widawskiej i Kamila Prubana. Ten spektakl jest jak dobrze doprawiona margarita. Gwarantuje niezapomniane przeżycia i dobrą zabawę. Producentem spektaklu “enVogue” jest: Centrum Kultury i Sztukiw Lesznie/Kino Teatr. Instytucja kultury samorządu województwa wielkopolskiego oraz Film Factory Studio. Spektakl powstał na podstawie sztuki„Vogue” Katarzyny Ostrowskiej.

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,