Szanowni Państwo


                Z ogromną radością witam Państwa u progu nowego sezonu artystycznego 2009/2010. Będzie to sezon szczególny i to z kilku powodów. Po pierwsze – przed nami wielkie wyzwanie; przeprowadzenia kapitalnego remontu budynku Filharmonii przy ul. Chopina, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Nie zawieszamy jednak swojej działalności, ale korzystając z gościnności Uniwersytetu Rzeszowskiego, organizujemy koncerty w sali Instytutu Muzyki UR przy ul. Dąbrowskiego 83. Kilka koncertów odbędzie się w rzeszowskich kościołach;
oo. Bernardynów, Saletynów i w rzeszowskiej Katedrze. Orkiestra Symfoniczna będzie też występować m.in. w Mielcu, Tarnowie, Sędziszowie Małopolskim, a także za granicą: w Miszkolcu na Węgrzech i w hiszpańskim Toledo.

Po drugie – właśnie w tym sezonie obchodzimy 55-lecie działalności Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, dlatego proponowane przez nas wieczory koncertowe będą mieć szczególny, jubileuszowy charakter. Wystąpią m.in. Olga Pasiecznik, Adam Zdunikowski, Konstanty Andrzej Kulka, Ewa Czermak. Słuchać będziemy dzieł znanych twórców jak J.S. Bach czy L.van Beethoven oraz rzadziej wykonywanych kompozycji np. T. Takemitsu, F. Janiewicza, J. Elsnera, A. Zawadzkiej-Gołosz.

W najbliższym sezonie zabrzmi zarówno muzyka symfoniczna, operowa, filmowa, kameralna, jak i jazz, a w karnawale zaprosimy Państwa w muzyczną podróż po Europie, także w rytmach muzyki hiszpańskiej.

Każdemu z koncertów przypisaliśmy motto; fragment wypowiedzi znanego filozofa, pisarza, poety czy artysty, mając nadzieję, że słowo, muzyka i tworzące się w czasie koncertu emocje, poruszą wyobraźnię przenosząc nas w obszary, gdzie na próżno szukać mędrca, szkiełka i oka.

Mamy nadzieję, że zarówno programy koncertów jak i wykonawcy zagwarantują Państwu wiele pozytywnych wrażeń i zrekompensują wszelkie niedogodności związane ze zmianą miejsca koncertów.

W ubiegłym sezonie prosiliśmy Państwa o udział w tworzeniu programu sezonu, poprzez zgłaszanie do „skrzynki życzeń i uwag Publiczności” swoich propozycji repertuarowych. Z kilku pomysłów skorzystaliśmy, inne zrealizujemy w przyszłym sezonie artystycznym. Serdecznie dziękujemy za tę współpracę, którą pragniemy kontynuować.

Nie zapominamy też o najmłodszej Publiczności. W najbliższym sezonie artystycznym odbędzie się kolejny cykl koncertów szkolnych dla „Młodych Miłośników Muzyki” (MMM). Będzie też kontynuacja organizowanych od szeregu lat audycji w szkołach, a wśród nich znajdzie się np. „Akademia jazzu dla najmłodszych”.

Jestem przekonana, że główna bohaterka naszych spotkań – MUZYKA, która nie tylko łagodzi obyczaje, ale także je kształtuje, sprawi, że będziemy szczęśliwsi, czego z całego serca Państwu życzę.


W imieniu Orkiestry Symfonicznej
i Pracowników Filharmonii
im. Artura Malawskiego w Rzeszowie,




Dyrektor Naczelny

prof. Marta Wierzbieniec.


 
realizacja:  Ideo    powered by cms:  Edito