Repertuar

drukuj

MIKOŁAJ W FILHARMONII

2019-12-06 17:00

Kup bilet on-line

Miejsce: Sala koncertowa FP

Organizator: Filharmonia Podkarpacka

Udział: Płatny

Koszt udziału: 20zł

6 GRUDNIA 2019r. PIĄTEK  "MIKOŁAJKI "
godz. 17:00 (indywidualnie)

 

P. CZAJKOWSKI - "Jezioro Łabędzie"

 

Z UDZIAŁEM ORKIESTRY SYMFONICZNEJ FILHARMONII PODKARPACKIEJ pod batutą WOJCIECHA RODKA,

w wykonaniu grupy artystycznej ART DANCE

 

    OBSADA:

 

Stella Walasik - Odetta/Odylia

Witold Biegański - Zygfryd

Wiktor Krakowiak - Chu  /  Rothbart

Marcin Rolczyński - Mistrz Ceremonii

Tańce Tomasz Raczkiewicz - Beno

narracja Aleksandra Gryś  -  Przyjaciółka / Łabędź / Taniec Neapolitański

Laura Korolczuk  -  Przyjaciółka / Łabędź / Taniec Hiszpański

Natalia Makowska - Łabędź / Taniec Węgierski

Nadia Kowalska - Łabędź / Taniec Węgierski

Tess Buck - Łabędź / Matka

Klaudia Janicka - Łabędź / Służąca

Martyna Budziszewska - Łabędź

Amelia Gumińska - Łabędź

 

Michał Cybula - Światło

 

I-II  AKT

Nad brzegiem jeziora książę spotyka dziewczynę-łabędzia i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. To Odetta zaklęta w łabędzia przez czarnoksiężnika. Jeśli ktoś poprzysięgnie jej prawdziwą miłość, wówczas zgubne czary stracą swoją moc i zarówno ona, jak i towarzyszące jej dziewczęta-łabędzie wrócą na zawsze do ludzkiej postaci. Oczarowany urodą Odetty, książę przysięga jej wieczną miłość.

 

III  AKT

Trwa bal wydany przez Księcia z okazji jego urodzin. Przybywają zaproszeni goście, a wśród nich księżniczki: węgierska, hiszpańska I neapolitańska. Pojawia się spóźniony Zygfryd. Jest nadal oczarowany spotkaniem z Odettą i księżniczki nie robią na nim większego wrażenia.

Nagle rozlegają się fanfary obwieszczając przybycie nieoczekiwanych gości. To czarnoksiężnik Rotbart z córką Odylią, łudząco podobną do Odetty. Pod wpływem czarów Zygfryd przysięga miłość Odylii, skazując w ten sposób Odettę na wieczne cierpienie. Gdy uświadamia sobie okrutną ironię losu, pełen niezmiennej miłości do Odetty, biegnie nad jezioro.

 

IV AKT

Nad brzegiem jeziora zjawia się wyczekiwana przez łabędzie królowa Odetta. Informuje swoje przyjaciółki o zdradzie młodzieńca, jednak za chwile pojawia się sam Zygfryd, który tłumaczy incydent. Wyznaje jej miłość i tłumaczy, że to ją widział w postaci Odylii. Ma miejsce pas de deux Odetty i księcia. Rotbart widząc, że nie udało mu się przełamać uczucia młodych, grozi księciu śmiercią. Rozpoczyna się walka w wyniku, której pokonany czarnoksiężnik odchodzi, a potęga miłości zwycięża.

 

JEZIORO ŁABĘDZIE to baletowa opowieść o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. W czasie spektaklu lektor będzie wprowadzał publiczność w klimat opowieści oraz zachęcał najmłodszą część widowni do aktywnego udziału, jednocześnie profesjonalni artyści z nutą uśmiechu zaprezentują wyjątkową technikę tańca klasycznego, przedstawiając historię najsłynniejszego baletu wszech czasów „Jezioro łabędzie”. Przedstawienie dopełnione będzie scenografią, rekwizytami, kostiumami oraz oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego.


    ART DANCE to grupa zawodowych artystów podchodzących z pasją do swojej pracy. W swoim dorobku mają liczne koncerty na niemal wszystkich scenach w Polsce jak i za granicami kraju. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu produkcje zyskały najlepsze uznanie wśród najbardziej wymagających odbiorców.
 

fot. Maciej Bogunia
Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,