Repertuar

drukuj

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie - III ETAP

2021-09-17 19:00

Miejsce: Sala koncertowa Filharmonii Podkarpackiej

Organizator: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca/ Filharmonia Podkarpacka

Udział: Płatny

Koszt udziału: 10zł

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej
im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie - III ETAP

 

17 września 2021r., piątek, godz. 19:00
 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

MASSIMILIANO CALDI/ TOMASZ CHMIEL - dyrygent

FINALIŚCI III ETAPU KONKURSU W KATEGORII PIANIŚCI:
Carter Johnson/
Grażyna Bacewicz – Koncert fortepianowy
Krzysztof Kozłowski/ Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll, op. 17
Ruslan Kazakov/ Ludomir Różycki – I Koncert fortepianowy g-moll, op. 43
Martyna Kubik/ Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll, op. 17

 

 

 

Misja i cele Konkursu
Celem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki jest popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalenie w świadomości odbiorców znaczenia twórczości zarówno Stanisława Moniuszki, jak i wielu wybitnych polskich kompozytorów.Konkurs promuje dorobek muzyki polskiej XIX i XX wieku, zwłaszcza tej, która została zapomniana lub jest mniej popularna w praktyce koncertowej. Ma się przyczynić do tego, by szeroka publiczność poznała na nowo odkrywane utwory, a niesłusznie zaniedbana spuścizna doczekała się należytego opracowania i nowych edycji. Równie ważnym celem konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów. Organizacja konkursu to także promocja Polski jako miejsca, gdzie odbywają się wydarzenia artystyczne o międzynarodowym zasięgu.

Podstawowe założenia
Konkurs odbywa się co dwa lata i może być przeznaczony dla różnych składów wykonawczych. Druga edycja konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach – fortepian i zespoły kameralne. W konkursie mogą uczestniczyć muzycy-instrumentaliści zgłaszający się indywidualnie oraz jako zespoły kameralne (od duetów po składy dwunastoosobowe). W konkursie nie ma ograniczeń ze względu na wiek i obywatelstwo uczestników.

Uczestnicy będą prezentować utwory 56 polskich kompozytorów, tworzących głównie w XIX i XX wieku. Przesłuchania konkursowe odbędą się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie od 11 do 18 września 2021 roku. Koncert laureatów, połączony z ceremonią wręczenia nagród i wyróżnień, odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej 18 września 2021 roku i zostanie powtórzony 20 września 2021 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie.Jury konkursu, złożone z wybitnych polskich i zagranicznych muzyków oraz postaci życia muzycznego, przyzna w obu kategoriach odrębnie trzy nagrody główne: I nagrodę – w wysokości 20 000 EUR, II nagrodę – w wysokości 10 000 EUR, III nagrodę – w wysokości 5000 EUR oraz trzy równorzędne wyróżnienia po 1500 EUR. Ponadto zostaną przyznane nagrody specjalne za wykonanie utworów Stanisława Moniuszki, Władysława Żeleńskiego i Henryka Pachulskiego oraz inne nagrody pozaregulaminowe.

 

Więcej informacji o Konkursie: https://www.konkursmuzykipolskiej.pl/

Oficjalny fanpage Konkursu: https://www.facebook.com/PolishMusicCompetition

 

 


Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,