Zespół "Da Camera"

drukuj

ZESPÓŁ "DA CAMERA"

Zespół "Da Camera" został utworzony w lutym 1990 roku przez Filharmoników Rzeszowskich. W swoim szerokim repertuarze zespół posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej (uwertury, przeboje muzyki klasycznej, polki, marsze, walce, galopy, tanga i inne). Od początku swojego istnienia "Da Camera" towarzyszy Muzycznemu Festiwalowi w Łańcucie, tworząc niepowtarzalny klimat przed każdym festiwalowym koncertem. Zespół można było też niejednokrotnie usłyszeć na wieczornych koncertach w Filharmonii Podkarpackiej.
Występy zespołu cieszą się dużą popularnością także wśród najmłodszych słuchaczy - dzieci uczestniczących w audycjach muzycznych i koncertach szkolnych odbywających się w sali Filharmonii. W sezonie letnim "Da Camera" umila czas kuracjuszom w Iwoniczu Zdroju, a w Przemyślu tworzy oprawę muzyczną do imprezy pn. "Manewry Szwejkowskie". W 2003 r. zespół odbył tygodniowe tournee po Austrii (Tyrol), gdzie został owacyjnie przyjęty przez tamtejszych słuchaczy.
Utworów zespołu można często posłuchać w naszym regionie przy okazji imprez plenerowych. "Da Camera" występuje na różnego rodzaju uroczystościach, jest zapraszana tak przez samorządy, jak i firmy prywatne. Zespół oczekuje na propozycje i jest w stanie zaspokoić najbardziej wysmakowane gusta słuchaczy.


Zespół występuje w składzie:

  • Bogusław Kołcz, Janusz Szczęch - trąbki
  • Robert Mosior, Henryk Bobulski - klarnety
  • Andrzej Kundys, Krzysztof Ogorzelec - rogi
  • Mariusz Kozak - saksofon tenorowy, puzon
  • Jan Miłek - tuba
  • Marian Rzym - perkusja
  • Jacek Rzym - instrumenty perkusyjne
     

Kalendarium

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

2011. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,